Jednou z hlavních starostí při praní v   pračce je    získat dokonalé, voňavé a bez skvrn  . Obvykle se bělidlo používá k odstranění skvrn a v některých případech k bělení oděvů.

Je ale také pravda, že tento chemický přípravek často poškozuje vlákna oděvů, a proto není mezi těmi, kdo se věnují   praní, příliš oblíbený. Věděli jste však, že můžete v pračce používat zcela přírodní produkt s výsledky srovnatelnými s bělením? Podívejme se, co to je!

Ocet v pračce: Zde je důvod

Použití octa v pračce místo   bělidla   nebo pracího prostředku je nejen ekologická varianta, ale také mnohem ekonomičtější. Tento produkt najdeme v každém supermarketu za velmi příznivé ceny.

Ale proč ho používat k praní prádla? Předně je třeba říci, že   ocet dokáže zesvětlit barvy:   před vložením do bubnu na oblečení stačí dát půl hrnku a je to! Barvy zůstávají chráněny a nezůstávají žádné zbytky mýdla.

Ocet navíc dokáže  změkčit oblečení   . Lze jej použít během máchacího cyklu a získáte velmi měkké oblečení, dokonce lépe než chemické aviváže, jaké jsou dostupné na trhu.

Jak již bylo zmíněno na začátku článku, je zajímavé vidět, jak ocet dokáže rozzářit i jakýkoli bílý oděv, dodat lesk a odstranit skvrny. V tomto případě přidáme půl šálku octa během máchacího cyklu pouze pro bílé prádlo.

Špatný zápach a skvrny

Ocet je skvělý do pračky, protože   dokáže odstranit nepříjemný zápach a skvrny   . V prvním případě myslíme na plíseň a kouř, jejichž pachy jsou velmi výrazné. Použití půl šálku během cyklu máchání zanechá vaše oblečení velmi voňavé a svěží.

Skvrny však můžete jednoduše   předem ošetřit octem   . Můžeme ho například použít v užitečných sprejích k    ošetření skvrn přímo před praním v pračce. Odolné skvrny jako víno nebo káva jsou odstraněny bez námahy! Nezapomeňte ji nechat působit asi deset minut, než ji úplně smyjete.

Vyčistěte pračku

A konečně, ocet může    být užitečný i pro čištění vaší pračky . V tomto zařízení se často hromadí zbytky vodního kamene a nečistoty, což může také vést k poruchám. Všemu, co se stane jednou za měsíc, zabráníte octem v koši na prací prostředek!