Recyklace je základním uměním, které je šetrné nejen k vaší peněžence, ale je také dobré pro životní prostředí   .

Recyklace je v kuchyni nezbytná a recyklace odpadu je kouzlo, které nepřestává udivovat.

Právě proto si dnes níže můžete přečíst, jak recyklovat  vaječné skořápky a zároveň pomoci svým oblíbeným rostlinám     .

Každý, kdo se s láskou stará o svou zahradu, přesně ví, jaké výhody může mít vaječná skořápka pro rostlinu a jak podporuje zdravý růst.

Pokud to chcete také vědět, je nezbytné zůstat na těchto stránkách!

Vaječné skořápky lze    použít jako repelent   a   hnojivo .

Jak byste měli připravit mušle k použití?

Kromě broušení je můžeme využít ještě dvěma způsoby:

  • Mouka

Abychom   vyrobili mouku ze skořápek  , musíme vzít tucet skořápek a nechat je uschnout na stinném místě. Poté je vložte do sáčku a rozdrťte na práškovou konzistenci. V případě potřeby nám stačí  přidat 1 nebo 2 polévkové lžíce této mouky do půdy asi na 40 dní. Dodáváme tak půdě užitečný vápník pro naše rostliny.

  • vodopád

Abychom   získali vodu ze skořápek, musíme  dát do hrnce 3 litry vody a   přivést   k varu spolu se  6 druhy vajec . Nalitím výsledku do půdy můžeme rostlinám poskytnout prospěšné minerály a vápník, které potřebují.

Nyní, když jsme viděli, jak je používat, pojďme se blíže podívat na to, k čemu slouží.

Zkontrolujte kyselost půdy

Vaječná skořápka řídí kyselost půdy, ve které chceme rostlinu pěstovat. Stačí rozemletou skořápku  na delší dobu zapravit do půdy. Skořápkové složky tak při zálivce velmi snadno pronikají do půdy.

Chraňte se před parazity a slimáky.

Vaječné skořápky tvoří proti slimákům a housenkám jakousi   zeď   a nutí je prudce se vzdálit. Třením skořápek se tito paraziti zraní a pak se náhle stahují.

Vytvořte kompost

Děláte si běžně doma kompost? Poté můžete jednoduše přidat vaječné skořápky.  Slupky můžete   snadno smíchat s kávovou sedlinou, díky čemuž je substrát pro výsadbu mnohem úrodnější.

hnojivo

Vaječné skořápky mohou být také dokonalým hnojivem. Jsou bohaté na   dusík   ,   vápník   ,   draslík   a   fosfor a stačí je zapravit do  půdního substrátu   . Velmi rychle zlepší vývoj rostlin.

Řekl bych, že je čas jít do práce!