Ve vaší kuchyni je přísada, díky které vaše rostliny okamžitě rozkvetou. Objevte s námi, na čem záleží!

Jednou ingrediencí, která může být skutečným přítelem, pokud jde o to, aby byla vaše zahrada svěží, je   bazalka   .

Jak víte, bazalka je velmi všestranná rostlina. Tato aromatická rostlina se často používá při vaření nebo jako tradiční medicína.

Kromě těchto vlastností   lze bazalku využít i při péči o zahradu   .

Ve skutečnosti je možné   jej   použít   jako skutečné domácí hnojivo tak, že výrazně zvýší růst květů jakéhokoli druhu rostlin   .

Chcete-li zjistit, jak používat tuto přísadu, která se nachází v každé kuchyni, čtěte dále.

Která kulinářská přísada rozkvétá květiny? Použijte bazalku! Objevte všechny výhody.

Po   usušení   může bazalka poskytnout mnoho výhod. Ve skutečnosti   obsahuje vitamíny   ,   esenciální oleje   a   minerály   , které podporují růst rostlin. Použitím tohoto domácího hnojiva můžete svým rostlinám dodat přírodní živiny, které   posílí jejich imunitní systém   a učiní je odolnějšími vůči chorobám.

Uvidíte, že   s touto přísadou květy rostou mnohem rychleji   .

Domácí hnojivo: Vyrobte si ho ze sušené bazalky

Výborným hnojivem pro vaše rostliny   je sušený bazalkový čaj   .

Chcete-li připravit tento neuvěřitelný a silný čaj,   musíte postupovat podle kroků uvedených níže   .

Samozřejmě je potřeba nejprve   sklidit lístky čerstvé bazalky   nebo si můžete koupit již sušenou bazalku v obchodě se zdravou výživou. Pak, pokud použijete čerstvé listy,   nezapomeňte je vysušit na vzduchu   nebo je vysušit pomocí sušičky.

Když jsou listy suché a křupavé,   rozdrťte je ručně nebo pomocí kuchyňského robota,   abyste získali velmi jemný bazalkový prášek. Směs nalijte   do konvičky   nebo žáruvzdorné nádoby a zalijte   horkou vodou   . Nezapomeňte  přidat lžíci sušené bazalky na každý šálek vody, který nalijete do konvice.

Nezbývá než    vše nechat alespoň 15 minut louhovat, aby se živiny snadno uvolnily do vody. Dále   musíte čaj přefiltrovat a nechat vychladnout   . Jakmile čaj vychladne, můžete jej bez problémů použít.

Jak tento sušený bazalkový čaj použít k hnojení rostlin?

Použití tohoto produktu vyrobeného vlastníma rukama je opravdu velmi jednoduché.

Tento sušený bazalkový čaj můžete použít   místo závlahové vody  . Zalévejte   každých 15 dní   , tedy v pravidelných intervalech.

Vyvarujte se smáčení listů a   vody kolem základny rostlin a poté přímo do půdy   . Aby bylo toto přírodní hnojivo úspěšné,   ujistěte se, že se čaj dostane až ke kořenům   .

Nakonec nesmíme zapomenout, že každá   rostlina má jiné potřeby a proto   je třeba každý způsob přizpůsobit potřebám rostliny a také jejím vlastnostem.

Tato metoda je však   schopna vykvést jakýkoli druh rostliny   . Pokud tedy tuto kuchyňskou surovinu recyklujete, ukáže se jako extrémně silná a účinná.

Nechte své rostliny kvést tímto způsobem, nebudete litovat!