S nástupem útlumu je snadné     zaznamenat   zvýšení vlhkosti v bytě, což může často vést k tvorbě plísní  a ohrožovat naše zdraví. Aby se tomuto problému předešlo, v nejchladnějším období roku se v domácnosti často používají odvlhčovače   , které částečně snižují vlhkost v místnostech.

Ve skutečnosti   můžete k boji s vlhkostí použít i jiný lék,   který je mnohem levnější a rychlejší. Potřebujete pouze dvě ingredience a můžete zcela bojovat s vlhkostí ve vaší domácnosti. Zjistěte, jak na to hned teď!

Jaký lék na vlhkost?

Pro zabránění nárůstu vlhkosti ve vaší domácnosti   doporučujeme postavit si   domácí odvlhčovač   . Vše, co musíte udělat, je získat následující ingredience:

  • 500 g hrubé kuchyňské soli
  • 3 ochucené čajové sáčky

Začněte tím, že z plastového sáčku vystřihnete nějaké středně velké čtverce. Nyní vezměte několik sklenic a naplňte je 250 g soli a polovinou čajového sáčku. Poté rozdělte ingredience na dvě stejné části do dvou sklenic   . Pokud chcete, můžete přidat i kapky esenciálního oleje.

Nyní sklenice zakryjte vystřiženými obálkovými čtverečky a zajistěte je gumičkou. Necháme je přikryté odpočívat alespoň 3 dny   . Nezapomeňte ji čas od času protřepat, aby směs zůstala dobře integrovaná.

Pokud chcete, můžete sklenice místo plastového sáčku utěsnit kousky tenká. V několika krocích   si můžete vytvořit domácí odvlhčovač pro váš domov.

Kam dát brýle?

Chcete-li lépe čelit nárůstu vlhkosti v domácnosti,   můžete brýle umístit na několik míst, abyste dosáhli optimálních výsledků. Můžete je umístit například   do koupelny   , protože to je jedna z místností v domě, kde se s největší pravděpodobností tvoří vlhkost.

Můžete je umístit i do jiných místností domu, jako je   kuchyně, obývací pokoj nebo ložnice. Nejen, že jsou výborným prostředkem proti vlhkosti, ale jsou také vhodné pro provonění místností a boj s nepříjemnými pachy.

Brýle doporučujeme umístit před okna, zejména v noci, kdy vlhkost klesá. Dózy proti vlhkosti jsou také ideální pro vaše prádlo   . Můžete je položit vedle špinavého prádla, aby se vám lépe vysušilo všechno oblečení a lůžkoviny. Ve skutečnosti jsou ideální pro umístění   vedle prádelní šňůry.