Černé oblečení: Jak je prát, aniž by došlo k jejich odbarvení.

Černé nebo tmavé  oblečení by nemělo chybět v žádném šatníku. Černá dodává punc elegance a je jednou z nejvhodnějších barev pro vážné i formální příležitosti.

Ale jako vždy je tu jedno ale: Černé nebo jinak tmavé oblečení může   způsobit problémy při praní  v tom smyslu, že pokud si nedáte pozor,  může snadno vyblednout.

To může záviset na několika faktorech:   příliš časté  praní nebo   chyby  , kterých se při praní dopouštíme.

Níže vysvětlíme, jak můžete zabránit zničení tmavého oblečení pomocí některých přírodních prostředků.

Černé oblečení: Jak je prát, aniž by došlo k jejich odbarvení

s octem

Ocet je přírodní odstraňovač vodního kamene, ale může také fungovat jako   změkčovadlo tkanin   a inhibitor zápachu. Co nás zde zajímá je fakt, že ocet má schopnost  oživovat   a   fixovat   barvy   .

Zkrátka: trocha bílého vína nebo jablečného octa, ručně i v pračce, dokáže vrátit lesk barvám a dlouho vydrží.

Potřebuji jen sklenici na opláchnutí.

Se solí

Stačí vám půl hrnku   přímo v košíku   . Tento malý „trik“ stačí k tomu, abyste zabránili nebo omezili vyblednutí černého oblečení, zvláště když je nové.

S práškem do pečiva

Odstraňuje nepříjemný zápach a oživuje světlé prádlo, ale zároveň nám pomáhá prát černé prádlo bezpečně a efektivně. Půl   šálku v bubnu pračky   : vaše tmavé oblečení vám poděkuje.

Černé prádlo jak prát bez AdobeStock 133132797

S kávou

Přibližně dva šálky černého čaje nebo kávy během   cyklu máchání   . Černá bude mnohem intenzivnější.

Hlavní pravidla

Ale kromě těchto   přírodních prostředků   existují i ​​jiná opatření, která mohou pomoci zachovat barvu tmavého oblečení.

Perte je například naruby: Svrchní látka   tmavého  oblečení    je více vystavena pracím prostředkům a tření o jiné oblečení nebo stěny bubnu, a proto má smysl prát je naruby.

Nebo je pokud možno perte méně často, zejména v pračce.

A konečně dalším prvkem, který je třeba vzít v úvahu, jsou teploty   :   vysoké teploty s větší pravděpodobností způsobí, že látky ztratí svou barvu. Studená voda nebo nepříliš vysoké teploty proto mohou pomoci zabránit vyblednutí našeho tmavého oblečení.

V každém případě je vždy dobré pečlivě dodržovat pokyny pro praní   uvedené na etiketách oděvů   .