Chcete vědět, jak pěstovat jahody doma, ale nevíte, kde začít?

Pěstujte jahody
Nebojte se, jahody jsou jednou z těch plodin, které se vám při troše základní péče a pár jednoduchých pravidel odmění těmi nejchutnějšími jahodami, jaké jste kdy ochutnali.

Jak pěstovat jahody doma.

Nejlepší jahody, které můžete vyzkoušet,   jsou ty, které jste si sami vypěstovali   . Pro prodej v supermarketu se obvykle sbírají   lehce zelené   (jinak by se ke spotřebiteli nedostaly v dobrém stavu), což brání jahodě produkovat veškerý cukr, který je schopna vyprodukovat.

Jak pěstovat jahody

Čím více cukru tedy jahoda vyprodukuje, tím více jahodové chuti má. Jejich domácí pěstování umožňuje sklízet je ve správnou dobu,   kdy jsou již plné cukru a živin.

Jaký druh jahod je nejlepší pěstovat?

Existuje mnoho druhů jahod, každý s jinou dobou květu: některé kvetou jednou ročně, jiné po celý rok. Není třeba se splést,   péče je u všech odrůd prakticky stejná   . Stačí si vybrat ty, které nejvíce upoutají vaši pozornost nebo vás nejvíce nadchnou.

Walderdbeerpflanze

Lesní jahody jsou super malé,   ale vynahrazují to velmi intenzivní chutí, jsou velmi produktivní a když doma nemáme ideální světlo, jsou také nejlepší. V supermarketu je prakticky neseženete, protože dlouho nevydrží nebo   je musíte sníst ten samý den, kdy jsou sklizeny.

Kde zasadit jahody: světlo a klima.

Jahody   jsou dobrým zdrojem antioxidantů,   včetně anthokyanů, které jim dodávají charakteristickou červenou barvu.

Antioxidanty pomáhají   chránit buňky před poškozením volnými radikály   a mohou mít zdravotní přínosy, jako je snížení rizika kardiovaskulárních onemocnění a některých druhů rakoviny. Všechny důvody, proč je mít vždy čerstvé a zdarma.

Jahody milují slunce.   Vybírejte proto slunné místo   s přibližně sedmi hodinami přímého slunečního záření. Ale ačkoliv je velkým milovníkem slunce, snáší docela dobře stín, i když jeho produkce bude mnohem nižší.

Toto ovoce je odolné vůči širokému rozmezí teplot. Optimální teplota, při které se vyvíjejí nové stonky, květy a plody, je 10-13°C v noci a 18-22°C ve dne.

K jejich domácímu pěstování toho nepotřebujete mnoho, stačí si vyhradit pár plastových lahví, čím větší, tím lepší. Poté je rozřízněte   napůl pomocným nožem   a poté do balíčků vyvrtejte otvory horkým děrovadlem nebo šroubovákem.

Lze použít jak část s víkem, tak část se základnou. Nyní můžeme po stranách připevnit provázek,   abychom jej mohli pověsit na sluníčko.

Chcete-li pěstovat rostliny jahodníku,   jsou umístěny v plastovém sáčku nebo plastovém obalu. Pak dáte trochu zeminy a do ní banánový plátek s celou slupkou a pak jahodové rostliny. Plast se uzavírá, takže vše zůstane shromážděné.

Jak pěstovat jahody

Po 15 dnech   , kdy byly sazenice uvolněny z pytlů, si všimnete, že začalo růst mnoho malých kořínků. Každá rostlina je   umístěna přesně uprostřed v půdě, která byla nalita do květináčů zavěšených na slunci.

Pravidelně je zaléváme a po dvou měsících uvidíte, jak rostlinky jahodníku naberou sílu a revitalizují. Za pouhé tři a půl měsíce budeme mít mnoho rostlin jahod připravených ke sklizni, dobré ekologické a zdarma.