Zapíchněte šroubovák do citronu, tohle tajemství zná jen málokdo: prostě to musíte vyzkoušet.

Šroubovák v citronu

Mezi četnými citrusovými plody, z nichž se v létě vyrábějí nápoje na uhašení žízně,   nesmí chybět citron   , který se hodí jak do nápojů jako je limonáda, tak do různých aperitivů, alkoholických i nealkoholických. Mnoho lidí ví, že citron nejen zaručuje známou kyselou chuť, ale    je také často vybírán pro své nesčetné blahodárné vlastnosti , a proto v italské kuchyni nikdy nechybí slavné citrusové plody. Ve skutečnosti jsou citrony obzvláště bohaté na draslík a vitamín   C.   Poslední jmenovaný je nejvyhledávanější díky svým antioxidačním a protizánětlivým účinkům.

Se šroubovákem v citronu máte fantastické řešení: zde vám vysvětlíme, jak na to

To není vše, protože citron je známý i mnoha dalšími účinky, které jsou pro tělo obzvlášť prospěšné. Zvažte například jeho schopnost   podporovat  trávení a diurézu    , stejně jako jeho antirevmatické působení.

Citrony

Navíc je citron často doporučován jako lék na vysoký krevní tlak pro své vynikající antihypertenzní účinky. Konečně, konzumace dostatečného množství citronů je ideální pro   ochranu srdce před kardiovaskulárními chorobami   , prevenci ledvinových kamenů a zlepšení hladiny železa a cholesterolu.

Stručně řečeno, citron je   jedním z nejlepších přírodních doplňků stravy   , citrusové ovoce, které by mělo být vždy součástí naší stravy pro všechny výhody, které může zaručit.

Ne každý však ví, že citron lze použít i k jiným účelům. Například snad nikdo nikdy nezkusil vytvořit velmi zajímavý makeup s citronem.

V posledních dnech se však lék stal   virálním na internetu   a upoutal pozornost mnoha uživatelů. O co přesně jde?

Potřebujete pouze citron   a šroubovák   . Pravděpodobně nikdo z nás nikdy nestrkal šroubovák do citronu, ale toto jednoduché gesto může přinést výhody, o kterých jsme si ani nedokázali představit.

První věc, kterou bychom měli udělat, je vzít citron, položit na něj ruku a  alespoň párkrát ho převalovat ze strany na stranu na stole. Musíme dávat pozor, abychom nepřekročili tlak, jinak citrusy poškodíme.

S citronovou dírkou se mačkání provádí bez odpadu

Proč rolovat tento citron? Ovoce tak   změkne   a další postup bude mnohem jednodušší.

Citronový make-up

Nyní vezmeme šroubovák a zapíchneme ho do spodního konce citronu. Uvnitř   dbáme na to, aby šroubovák pronikl hluboko,   aniž by vycházel z druhé strany.

Jakmile je tento krok hotový, můžeme nyní vyjmout šroubovák z citronu. Citrusové stromy budou mít nyní znatelný otvor,   který se nám bude hodit pro naši pozdější práci.

Vezmeme sklenici a začneme do ní mačkat citronovou šťávu   , aby mohla vytéct právě vytvořeným otvorem   .

Tímto způsobem získáme jen trochu citronové šťávy,   aniž bychom příliš plýtvali   . Pokud potřebujeme více šťávy, stačí citrus znovu srolovat, zjemnit a vylisovat.