Jak připravit nejúčinnější repelent proti hmyzu!

Marseillské mýdlo   je široce používaným produktem jak pro praní, tak pro čištění domácností. Co ale možná nevíte, je, že   se dá použít i jako přírodní insekticid. Existuje také vyhláška osvědčující její účinnost pro ekologické zemědělství (Příloha 2 nové ministerské vyhlášky 6793 ze dne 18. července 2018) a ta nám dává jistotu, že její použití nezpůsobí škodu, ale že přínosy jsou ještě větší.

Zde vysvětlíme, jak vyrobit nejúčinnější insekticid pro naše rostliny!

Jeho insekticidní účinek   je pro hmyz smrtelný   , protože blokuje jeho dýchací cesty a dusí je. Bohužel jeho účinek je vázán na jeho přetrvávání v rostlině. Ve skutečnosti, když se odpaří, již není účinný, a proto musíte být opatrní a znovu odpařit, jakmile jeho účinek skončí.

Marseillské mýdlo je ale také   vynikající zahušťovadlo   , které umožňuje větší účinnost i při použití v jiných insekticidech. Například, pokud chcete použít neemový olej, je nezbytné  Marseillské mýdlo   naředit ve vodě, protože bez tohoto oleje je to opravdu velmi složité.

Který hmyz neutralizuje?

Použití Marseillského mýdla   je užitečné u některých druhů hmyzu   s jemnou kůží, jako jsou: B. Mšice, cikády, šupinatý hmyz, mšice, třásněnky a mšice hrušňové. Tato sloučenina se také používá k zbavení rostlin medovice, látky produkované   hmyzím trusem , která  se ukládá nejen na stoncích, ale i na listech.

Jak používat?

Pokud je třeba ošetřit velké kultury, dávka pro výrobu tuhého nebo pastovitého  mýdla je 1-2 kg/hl. Pokud však potřebujete svou zahradu náležitě ošetřovat, je poměr 10 až 20 gramů/litr při použití rozprašovače, jinak 150 až 300 gramů na 15litrovou pumpu na batoh. 10-20 cc/L je   doporučená dávka Marseillského mýdla   v tekutém složení. Pokud jej však chcete použít jako lepivý prostředek nebo zvlhčovadlo, dávka je 1-2 gramy/litr a pro delší ošetření 100-200 gramů/hektolitr (g/hl).

Pro použití marseillského mýdla nebo   jemného mýdla pro zemědělské účely  nelze použít klasické mýdlo z trhu (pokud si nejste jisti, že neobsahuje přísady ani parfém), ale musíte zajít do specializovaných prodejen, které nabízejí zemědělské produkty Sell ​​. Můžete  jej použít pro všechny druhy zeleniny, ovoce a okrasné rostliny. Pro jistotu však vždy vyzkoušejte to druhé.

Může být tento produkt nějakým způsobem škodlivý?

Používání tohoto mýdla je povoleno, protože má nízký dopad na životní prostředí   , ale bohužel je škodlivé pro veškerý hmyz, včetně včel, berušek atd. Je také citlivé na rostliny, jako je jírovec a hrušeň, a proto se vždy doporučuje. Nejlepší je používat na noc.