Věděli jste, že existuje přírodní lék, díky kterému zdravé orchideje vydrží déle? S tímto produktem vaše orchideje vydrží déle než 10 let. Pojďme zjistit, o jaký lék se jedná!

zdravé orchideje

Milujete orchideje a chcete o ně optimálně pečovat? Tato vysoce dekorativní rostlina patří k nejoceňovanějším rostlinám pro zkrášlení vnitřních i venkovních prostor, ale někdy není snadné dosáhnout pozitivních výsledků, zvláště pro ty, kteří nemají na zahradě šikovné ruce. Naštěstí   existují řešení   , která péči o tuto nádhernou rostlinu usnadňují a zajišťují dlouhodobé výsledky.

K péči o orchideje  stačí velmi málo , zvláště pokud se k rostlinám přidá speciální přísada, jako je dřevěný popel. Je pravda, že se vám to může zdát divné, ale tato sloučenina je vynikající pro udržení zdravých a bujných orchidejí a dokonce i pro to, aby vydržely déle než 10 let. Zjistěte vše o orchidejích a dřevěném popelu!

zdravá orchidej

Orchidej je rostlina neuvěřitelné krásy a přichází v různých barvách. Je nádherný, když kvete. Květiny   dodávají každému prostředí nádech kouzla   , a proto se pro jejich pěstování rozhodnou mnozí, i ti, kteří se v zahradnictví příliš nevyznají.

Váza s bílými orchidejemi

Orchidej se vyznačuje dlouhými a pružnými květními stonky, kvete po mnoho měsíců, je odolnou rostlinou a pro dobrý růst musí být vždy udržována v mírných teplotách a nepřímém světle. Navíc musí být neustále vlhká.

Pro zajištění dlouhotrvajícího kvetení   je však nutné použití správného hnojiva   . Jedním z nejlepších a nejpřírodnějších produktů je dřevěný popel. Pojďme objevit všechny vlastnosti a výhody, které orchidejím nabízí.

Dřevěný popel pro zdravé orchideje

Dřevěný popel, ač to mnozí neznají, lze využít nejen k čištění, ale také jako hnojivo pro rostliny. Ve skutečnosti je to vynikající hnojivo a stačí ho trochu smíchat s půdou pro orchideje, abyste získali všechny živiny, které potřebujete pro bujný růst.

Tato   sloučenina obsahuje draslík, fosfor a vápník, všechny   důležité minerály pro růst rostlin. Dřevěný popel  je ideální také pro svůj antiparazitní účinek a nikdy by se neměl vyhazovat, když se vyrábí vedle krbu, ale měl by být skladován a používán profesionálně.

Pro jeho použití jako pesticidu je nutné   smíchat dvě polévkové lžíce popela s několika mililitry vody   a roztok nalít na rostliny. Vaše orchideje porostou zdravě a nebudou napadeny parazity.

Všechny výhody dřevěného popela.

Popel je bohatý na prvky užitečné pro půdu a poskytuje rostlinám odpovídající množství fosforu, draslíku, hořčíku a vápníku. Konkrétně   popel obsahuje vápník v množství 20 až 45 %,   draslík v množství 5 až 30 % a fosfor v množství 2 až 18 %.

Kromě toho je třeba poznamenat, že popel obsahuje další prvky, jako je měď, bór a železo,   což jsou všechny užitečné minerály pro zdravý růst rostlin v půdě. Další výhodou, kterou popel do půdy přináší, je to, že   zvyšuje její pH   , a tím ji podporuje pro vývoj rostlin, takzvaných bazofilů.

Jak používat dřevěný popel.

Jak již bylo řečeno, popel, který se tvoří v komíně, nikdy nevyhazujte, ale použijte jej k přihnojování vašich orchidejí. Chcete-li využít jeho účinnosti, jednoduše přidejte   několik polévkových lžic dřevěného popela do půdy rostliny   , aniž byste přeháněli dávkování.

bujné orchideje

Pokud máte zahradu, můžete na své rostliny použít i dřevěný popel. Ujistěte se, že používáte přibližně 150 gramů produktu na metr čtvereční.

Tyto dávky se týkají   těch, kteří   mají malou zahradu nebo malé zahradní plodiny. Pokud však řešíte větší plodiny, je dobré vědět, že na cca 100 metrů čtverečních půdy je potřeba 15 kg suchého popela.