Zvolen nejlepší past na komáry všech dob! Zjistěte, jak na to

Bohužel s příchodem léta přichází i   pověstní komáři   , kteří nás často štípou tak, že nám zkazí příjemný večer ve společnosti. Na trhu je mnoho řešení, která lze použít jak na pleť, tak i doma či venku. Ale v tomto článku vám říkáme, že   si můžete sami postavit past na komáry   , která je přitáhne a už jim nedá svobodu odletět, čímž tento nepříjemný problém vyřešíte.

Zvolen nejlepší past na komáry všech dob! Zjistěte, jak na to

Toto je trik s lahví   , který přitahuje komáry dovnitř a zabraňuje jim, aby ublížili. Možná se teď ptáte, o co jde. Nejprve si musíte pořídit 1,5 litrovou plastovou láhev, nebo ještě lépe, pokud najdete 2 litrovou láhev. Zbytek potřebujete horká voda, cukr a pivovarské kvasnice   (můžete si vybrat tyčinku nebo sáček), černý karton a lepicí pásku.

Jak vyrobit láhev proti komárům:

První věc, kterou byste měli udělat, je   odříznout plastovou láhev ve vzdálenosti asi 5-10 cm od místa, kde se začíná smršťovat. Obě části si ponechte. Mezitím ohřejeme vodu s cukrem a vše necháme asi deset minut vařit. Poté nechte vychladnout. V tomto okamžiku   můžete   směs nalít na dno řezané láhve.

Nyní přidejte také   pivovarské kvasnice   : můžete se rozhodnout, zda použijete celou tyčinku (v tomto případě je nejlepší je nejprve rozpustit v troše teplé vody), jen gram nebo práškovou verzi přidáním celého sáčku. Vyzkoušejte a vyberte si ten, který vám nejlépe vyhovuje.

Nyní vezměte horní část lahvičky (sejměte uzávěr) a umístěte ji dnem vzhůru do druhé lahvičky. Obě části zajistěte páskou,   abyste zabránili úniku chemické reakce mezi přísadami. Nakonec okraje zakryjeme tmavým kartonem.

Umístěte jej, kam chcete,   a uvidíte, že splynutí vody s cukrem a pivovarskými kvasnicemi způsobí chemickou reakci, při které vzniká velké množství oxidu uhličitého, který mají komáři tak rádi. Ten se tvoří na dně lahve   a když se k němu komáři snaží dostat, uvíznou v něm.

Tato směs platí dva týdny a poté je potřeba ji vyměnit.