U dokonale uvařených vajec naměkko, s tekutým žloutkem a dobře uvařeným bílkem je tato akce před vařením zásadní.

Vejce natvrdo jsou nadčasovou klasikou k snídani, obědu nebo brunchi. Mnoho lidí je však někdy zklamáno nekonzistentními výsledky, od převařeného žloutku až po stále tekutý vaječný bílek nebo ještě hůře, rozbitá vejce ve vroucí vodě. Dávejte však pozor, abyste vejce vložili do pánve opatrně, ale nepomůže to, skořápka se téměř systematicky rozbije. Nebojte se, nemá to s tím nic společného, je to normální jev kvůli vzduchové kapse umístěné na konci vajíčka. Naštěstí existuje malá akce před vařením, která může mít zásadní vliv na to, že vaše vejce natvrdo budou vždy hitem.

Tajemství spočívá v teplotě vajec, ale také v málo známém triku, který vše změní. Klíčem k dokonalosti vajec natvrdo je začít s vejci pokojové teploty. Může se to zdát triviální, ale počáteční teplota vajec hraje zásadní roli v úspěchu vaření. Když mají vejce pokojovou teplotu, trvá jim kratší dobu, než dosáhnou požadovaného propečení, jakmile jsou ponořena do vroucí vody. To znamená, že žloutek zůstane krémový, bílek se uvaří a výrazně se sníží riziko prasknutí skořápky.

Abyste zabránili propíchnutí skořápky, budete potřebovat šicí vybavení, konkrétně jehlu. Zde jsou kroky, jak zajistit, aby vaše vejce natvrdo byla úspěšná:

  1. Vyjměte vejce z chladničky brzy, alespoň 15-20 minut před ponořením do vroucí vody. To umožní, aby vejce postupně ohřála na pokojovou teplotu.
  2. Mezitím si připravte hrnec plný vody, který je dostatečně velký, aby se do něj vešla všechna vejce, která chcete vařit.
  3. Dále uchopte šicí jehlu. Držte vejce ve svislé poloze a na dně vejce (větší strana) udělejte malý otvor. To umožní únik vzduchu a zabrání rozbití skořápky. Nebojte se, otvor je příliš malý na to, aby se do skořápky dostala voda.
  4. Když se voda vaří, snižte teplotu, abyste udrželi mírný var. Pomocí lžíce jemně ponořte vejce do vody. Dávejte pozor, abyste je náhle neupustili, aby nedošlo k prasknutí skořápky.
  5. Zkontrolujte dobu vaření. Vejce uvařená naměkko s tekutým žloutkem je nechte vařit asi 3 minuty. Pro krémovější žloutek prodlužte dobu vaření o 1 minutu.
  6. Jakmile je vaření dokončeno, okamžitě přeneste vejce do studené vody, abyste zastavili proces vaření.

Jediné, co musíte udělat, je zkusit… A nezapomeňte na slavné mouillettes, které doprovázejí tato dokonalá vejce natvrdo!