Dokonalá příprava bramborové kaše není tak jednoduchá. Malý trik, který nevyžaduje spotřebič ani šťouchadlo na brambory, dělá rozdíl mezi velmi hladkou a krémovou kaší a nepovedenou kaší.

Bramborová kaše je kuchyňská klasika, ale snadno se zkazí. Pyré miluje každý, pokud je měkké a krémové. Získat dokonalou konzistenci podle vaší chuti bez kousků nebo naopak s kousky brambor, ale především bez hrudek, může být opravdová výzva. Naštěstí existují jednoduché metody výroby bramborové kaše, které jsou bezkonkurenční v měkkosti a krémovitosti. Tady je jeden!

Pro začátek se rozhodněte pro speciální bramborovou kaši, která je známá svou ideální texturou při vaření. Doporučené množství pro tento recept jsou čtyři velké brambory. První tajemství sladkosti bramborové kaše se nachází v použití 75 gramů slaného másla a 50 mililitrů mléka nebo smetany, podle britské šéfkuchařky, která odhalila své tajemství této velké klasiky kuchyně, velmi ceněné v zámoří. Nedělní kuře.

Pro zvýraznění chuti jsou potřeba dvě polévkové lžíce soli. Začněte tím, že brambory oloupete a nakrájíte na 1 cm silné plátky. Tento krok zajišťuje rovnoměrné vaření. Poté brambory vložíme do hrnce, zalijeme studenou vodou a solí. Pro rovnoměrné vaření je důležité nechat brambory vařit a nevařit.

Asi po 15-20 minutách vaření zkontrolujte propečenost brambor nožem. Pokud nůž snadno zapadne, jsou připraveni. Poté je slijte a nechte tři až pět minut sušit v páře, přičemž je přikryjte hadříkem, abyste maximalizovali účinek páry.

Další krok je zásadní pro dosažení požadované konzistence: zde kuchař vytáhne své tajné náčiní a propasíruje uvařené brambory přes síto. Tato technika, i když vyžaduje trochu úsilí, je nezbytná k odstranění všech hrudek a dosažení neuvěřitelně hladké textury. Během prosévání brambor přidejte máslo, aby se obalily částice škrobu a zachovala se vzdušná struktura.

Mezitím v hrnci dvě minuty zahřívejte mléko a smetanu, dokud nedosáhnou teploty blízké teplotě brambor. Nakonec směs mléka a smetany jemně promíchejte s bramborovou kaší. Je důležité míchat pouze do té doby, než se ingredience dokonale spojí, protože čím méně mixujete, tím světlejší zůstane textura pyré. Pokud se rozhodnete přidat rozpuštěné máslo pro ještě více dobroty, nyní je čas to udělat. Tento krok však zůstává volitelný. Jediné, co musíte udělat, je ochutnat a vychutnat si rozdíl a dotek tohoto malého šéfkuchaře!