Toto ovoce obsahuje mnoho výhod, které pomáhají vašim růžovým keřům růst a kvést a chrání je před mšicemi.

Možná už přemýšlíte o tom, které rostliny budete brzy na jaře sázet a pěstovat. To je ideální čas na přípravu půdy a povzbuzení některých květin k bujnému kvetení. Pokud toužíte po nádherných a silných růžových keřích, je nejvyšší čas osvojit si nekonvenční, ale neuvěřitelně účinný postup: umístit banánové slupky na základnu růžových keřů.

Tato málo známá, ale dlouho osvědčená technika je zahradnickým tajemstvím předávaným z generace na generaci. Banánové slupky jsou bohaté na základní živiny, jako je draslík, fosfor a vápník, které jsou prospěšné pro zdravý růst rostlin, zejména růžových keřů. Zde je návod, jak z tohoto často přehlíženého ovoce vytěžit maximum a získat krásné růžové keře.

Nejprve sklízejte banánové slupky. Místo toho, abyste je po vychutnání tohoto lahodného ovoce vyhodili, nechte si je na svou zahradu. Čím jsou zralejší, tím jsou bohatší na živiny, proto je nepodceňujte. Můžete je skladovat v papírovém sáčku na chladném a tmavém místě, dokud nebudete připraveni je použít.

Jakmile sklidíte dostatek banánových slupek, nakrájejte je na malé kousky a umístěte je kolem základny růžových keřů. Nejlepší je přidat banánové slupky na základnu růžových keřů v únoru a pak znovu, když jsou v plném květu. Můžete je lehce zakopat do půdy poblíž základny rostlin nebo je rozložit na zem jako mulč. Jak se banánové slupky pomalu rozkládají, postupně uvolňují své živiny do půdy a vyživují růžové keře po celé vegetační období. Rada: dávejte pozor, abyste nepoužili celé slupky, protože mohou přilákat veverky a hlodavce.

Draslík obsažený v banánových slupkách je zvláště prospěšný pro růžové keře. Podporuje bohaté kvetení tím, že posiluje odolnost rostlin vůči chorobám a environmentálním stresům. Fosfor navíc stimuluje vývoj kořenů, což umožňuje růžovým keřům lépe absorbovat živiny a vodu z půdy, což podporuje bujný růst.

Kromě nutričního přínosu působí banánové slupky také jako přirozený způsob, jak udržet půdní vlhkost. Vytvořením ochranné vrstvy na zemi snižují odpařování vody, což je výhodné zejména v obdobích intenzivního horka nebo sucha. Jako bonus navíc také chrání květy před hmyzem (včetně mšic) a mohou vám ušetřit peníze za hnojiva.