Mytí oken, to je boj! Pokud se tedy dopustíte i určitých chyb, které plýtvají vaším časem a úklid je neúčinný, je to škoda! Zde jsou chyby, kterých se musíte vyvarovat, pokud chcete bezchybné výsledky! Začněte zvenčí místo zevnitř Mytí oken neprobíhá jen tak v jakémkoli pořadí. Zatímco mnoho lidí ví, že byste měli začít nahoře a skončit dole, málokdo ví, že byste měli začít tím, že nejprve vyčistíte vnitřek a poté vnějšek. Důvod je prostý. Vnější strana je mnohem špinavější znečištěním a prachem. Pokud začnete zvenčí, určitě po vás zůstanou stopy a už nebudete vědět, zda jsou vnější nebo vnitřní. Začněte tedy zevnitř, poté zvenčí, aby byly všechny nečistoty jasně viditelné. 

Čistěte okna na přímém slunci

Čistěte okna na přímém slunci
Vážnou chybou je nebrat v úvahu povětrnostní podmínky při čištění oken. I když je nejlepší se tomu vyhnout, když prší, důrazně se nedoporučuje dělat to také na přímém slunci. I když se to může zdát jako dobrý nápad získat lepší výhled na tratě, má to také velkou nevýhodu. Slunce dopadající na okno způsobí, že použité produkty rychle vyschnou, což zanechá nevzhledné svatozáře. Dobrý nápad: udělejte si okna v šedivém dni, bez deště a bez přímého slunce na okně. 

Provádějte kruhové pohyby

Provádějte kruhové pohyby
Při čištění skla mnoho lidí dělá chybu, když používá kruhové nebo celosměrné pohyby k roztírání produktu po okně. Problém je v tom, že když to děláme, rozptylujeme zemi všude, dokonce i tam, kde žádná nebyla. Řešení: nastříkejte produkt a vyčistěte okno v řadě, shora dolů nebo zleva doprava, dávejte pozor, abyste nezapomněli na žádné oblasti.

Použití příliš velkého množství vody nebo příliš velkého množství produktu

Použití příliš velkého množství vody nebo příliš velkého množství produktu
Mylně se má za to, že čím více vody spotřebujeme, tím lépe se naše okna umyjí. To je samozřejmě chyba a je to dokonce kontraproduktivní. Přidáním příliš velkého množství vody se vytvoří kapičky, které vytvoří malé kapičky, které po zaschnutí zanechají bílé stopy. Nezapomeňte setřít přebytečnou vodu, jakmile uvidíte kapičky. Vyhnete se tak nevzhledným stopám.

Zapomněli jste vyčistit rám před okny

Zapomněli jste vyčistit rám před okny
Velmi často, když začneme čistit okna, těšíme se, že to budeme mít co nejrychleji hotové. Ve spěchu třeme dlaždice přímo. Chyba! Okna by měla být čištěna ve správném pořadí, počínaje rámem. To je často velmi špinavé, plné prachu a znečištění. Proč je to důležité? Není nic horšího než niklové dlaždice se špinavým příslušenstvím vedle nich. Je to, jako bych neumývala okna.

Špachtli nečistěte

Špachtli nečistěte
Čištění oken špachtlí poskytuje vynikající výsledky. Dejte si však pozor, abyste tuto chybu neudělali. Po nastříkání čisticího prostředku na dlaždici otřete hadříkem a projděte špachtlí zleva doprava a shora dolů, špachtlí čas od času otřete, abyste odstranili přebytečný produkt a zabránili jeho zanechání stop. . 

Před mytím oken neutírejte prach

Před mytím oken neutírejte prach
Utírání prachu z oken nepřipadá v úvahu. Příliš často se na to zapomíná. Odstranění prachu před praním vám ušetří čas a zabrání šíření veškerého prachu během praní.

Použití nesprávného hadříku

Použití nesprávného hadříku
Není nic horšího než hadřík zanechávající vlákna při utírání prachu. Après avoir nettoyer vos vitres, prenez un chiffon sec en microfibre, ou non pelucheux, c’est à dire un chiffon en coton comme un vieux drap, un taie d’oreiller usagée… Rien qui ne risque de laisser des peluches sur les tile. 

Používání nekvalitních novin

Používání nekvalitních novin
Pravděpodobně jste již viděli babiččin trik, jak pomocí novin umýt okna, aniž by zanechávaly šmouhy. To je opravdu dobrý nápad, ale buďte opatrní, ne všechny noviny dávají dobrý výsledek. Pokud byly staré noviny účinné, dnes buďte opatrní, listy jsou často příliš tenké a po navlhčení se trhají a zanechávají na skle zbytky. Poté zvolte silný papír a vyzkoušejte jej v rohu. 

Okna neodmašťujte

Okna neodmašťujte
Stejně jako utírání prachu je i odmašťování nezbytným krokem při mytí oken. Ve městě znečištění vytváří mastnou vrstvu. To platí i při vaření s mastnou párou. Tento malý, téměř neviditelný olejový film může způsobit poškození během čištění. Pokud použijete vlhký hadřík, mastnotu roztíráte a těžko ji odstraňujete. Co dělat? Nejprve jej otřete horkou vodou a bílým octem a máte hotovo!