I ta nejčistší koupelna vypadá špinavě, když se na stěnách sprchy objeví skvrny a zbytky mýdla. S těmito dvěma produkty však již nebude nutné drhnout, abyste obnovili bezchybný vzhled.

Být konfrontován se sprchovými zástěnami pokrytými zbytky mýdla a vodním kamenem může být skličující úkol, když je čas na čištění. Pokud je vaše voda tvrdá, víte, jak obtížné může být tyto stopy odstranit, zejména po nějaké době. Přesto je čištění sprchových stěn nezbytné pro udržení čisté a hygienické koupelny. Supermarkety samozřejmě prodávají mnoho produktů, které jsou více či méně účinné, drahé a především plné chemikálií. A u tohoto typu produktu existuje pouze jedno řešení: tření.

Všichni však máte doma, v kuchyni, dva levné produkty, které mohou způsobit revoluci ve způsobu čištění stěn sprchového koutu. Místo toho, abyste trávili hodiny drhnutím stěn sprchového koutu drsnými produkty, použijte tuto účinnou techniku, kterou představila Chantel Mila, známá jako @mamma_mila_ na sociálních sítích. Tento odborník na úklid sdílel na TikToku video s názvem “Čištění sprchových zástěn nebylo nikdy jednodušší”.

Tato metoda zahrnuje smíchání jednoho šálku bílého octa, půl šálku saponátu a jednoho šálku vody v rozprašovači. Bílý ocet je skvělým přírodním řešením pro čištění, odmašťování a leštění stěn sprch, protože kyselina v něm obsažená pomáhá odstraňovat zbytky a vodní kámen. Může také pomoci rozpustit zbytky mýdla. Přidání saponátu do bílého octa nejen pomáhá zvýšit čisticí sílu, ale také eliminuje silný octový zápach.

Chcete-li sprchový kout vyčistit, nastříkejte roztok velkoryse na celou plochu, nechte několik minut působit a jemně otřete hadříkem z mikrovlákna. Chantel Mila říká, že tato metoda “snadno odstraňuje zbytky mýdla a vodního kamene” bez nutnosti drhnutí, na rozdíl od jiných návrhů. Posledním krokem je jednoduše opláchnout sklo. Výsledek: lesklé sprchové zástěny, které vydrží déle.