Mech, který je v zimě nevzhledný a nebezpečný, poškozuje příjezdovou cestu a terasu. Zde je jednoduché řešení, jak jej zničit za 15 minut.

Pokud existuje něco, co ničí estetiku vašich venkovních prostor, je to mech. Je velmi frustrující vidět, jak zelené skvrny mechu začínají zapouštět kořeny ve štěrbinách vaší příjezdové cesty nebo mezi dlaždicemi na terase. Ačkoli se uložený mech může zdát dostatečně neškodný, ve vlhkých zimních podmínkách může být ve skutečnosti velmi kluzký. Nejen, že je nevzhledný, ale může způsobit snadné uklouznutí a auta, která přes něj přejíždějí, mohou trpět sníženou přilnavostí.

Ruční odstraňování mechu pomocí nástrojů může být navíc zdlouhavá a časově náročná práce. Jaký je tedy nejlepší způsob, jak odstranit mech z příjezdové cesty? Daniel Scholfield, ředitel společnosti The Expert Gate Company a odborník na terénní úpravy, se podělil o jednoduché řešení, které “funguje jako kouzlo” a pravděpodobně již produkt vlastníte. K tomu budete potřebovat bělidlo, jedlou sodu nebo bílý ocet, vodu, velký kbelík, rozprašovač a koště s tuhými štětinami. Na druhou stranu doporučujeme jedlou sodu nebo bílý ocet, přírodní produkty.

Chcete-li se zbavit mechu na příjezdové cestě, zřeďte jedlou sodu nebo bílý ocet teplou vodou v kbelíku. Přeneste roztok do postřikovače, abyste usnadnili distribuci přípravku mezi desky nebo na příjezdovou cestu. Postříkejte místa zasažená mechem. Ujistěte se, že jste rovnoměrně rozložili “odpěňovací roztok” na všechny postižené oblasti. Nechte působit asi 15 minut, aby se odstranila pěna. Snažte se však nenechávat roztok působit příliš dlouho, protože by mohl znečistit nebo změnit barvu příjezdové cesty.

Pomocí teplé vody a kartáče odstraňte mechový roztok z ošetřených oblastí a příjezdové cesty. Neváhejte několikrát žehlit, abyste produkt odstranili ze všech stran. Počkejte několik hodin, než řešení bude pokračovat v hloubkové práci. Poté použijte tuhý kartáč s tuhými štětinami k odstranění veškerého odumřelého mechu. Bude to chtít trochu tuku na loktech, ale výsledky budou stát za to. Odborník řekl: “Jakmile odstraníte všechen mech, skončíte s dokonale čistou příjezdovou cestou, která bude vypadat jako nová.”