Zápach může přetrvávat i po vyprání na sportovním oblečení, ale také na tričkách nebo košilích.

Když je horko, v zimě ve veřejné dopravě nebo v obchodech, při sportu nebo ve stresových situacích, všichni se každý den potíme. Zápach potu může někdy proniknout do našeho oblečení a vytvořit nepříjemnou a trapnou situaci. Tyto nepříjemné pachy po praní v pračce ne vždy zmizí. Abyste je nevyhodili, musíte někdy použít svůj důvtip, aby zmizely.

Po vyzkoušení několika technik spatřených na internetu a sociálních sítích nás jedna zaujala a ukázala se jako velmi účinná při obnově svěžesti oblečení a opětovném získání dokonalého šatníku. K tomu nemusíte utrácet peníze za kouzelné čistírny, existuje přírodní technika, jak odstranit všechny pachy z oblečení, a potřebujete pouze jednu složku: peruhličitan sodný. Najdete je ve všech supermarketech za pár eur.

Prvním tipem je nenechávat v koši na prádlo oblečení, na kterém jste se příliš dlouho potili. Čím dříve je umyjete, tím menší je pravděpodobnost, že pachy ulpívají. Pokud i přesto vaše oblíbené oblečení po vytažení z pračky nevoní svěže, není vše ztraceno.

Do umyvadla naplněného velmi horkou vodou nalijte sklenici peruhličitanu sodného (asi na 4 litry). Nechte oděv několik hodin máčet, nejlépe přes noc. Poté jej vyperte jako obvykle, v pračce nebo ručně. Peruhličitan sodný má bělící a deodorační vlastnosti. Je účinný při 60 stupních.

Pokud máte tmavé oblečení, které netoleruje peruhličitan sodný, můžete je ošetřit krystaly jedlé sody. Nechte je asi hodinu namočit v roztoku krystalů sody a poté je normálně umyjte. Tato metoda je stejně účinná při odstraňování odolných pachů. Použitím tohoto jednoduchého tipu vás už nebudou trápit nepříjemné pachy na oblečení a prodloužíte životnost svého šatníku.

Už nemusíte utrácet majlant za drahé čisticí prostředky nebo chodit do prádelny osvěžit oblečení. Peruhličitan sodný je nákladově efektivní a efektivní řešení pro odstranění zápachu potu, aniž byste museli drhnout nebo používat agresivní chemikálie.