V zimě je kondenzace na oknech častým problémem. Zde je řešení, jak se vyhnout každorannímu mytí oken.

Kondenzace na oknech je častým problémem, zejména v zimních měsících. Toto nahromadění kapiček vody může nejen zakrýt výhled okny, ale také způsobuje problémy s vlhkostí ve vaší domácnosti, podporuje růst plísní a zhoršování povrchu. Pro mnohé se nalezení účinného a trvalého řešení tohoto problému může zdát jako neustálá výzva.

Přesto cenově dostupný produkt, který máme všichni doma, slibuje, že změní hru. Toto je mýdlo na nádobí. Mnoho uživatelů internetu si účinky tohoto produktu pochvaluje na facebookové stránce profesionálky v oblasti úklidu, paní Hinchové. Komentáře zněly: “Dejte trochu saponátu na hadřík a otřete místo, kde se tvoří kondenzace, zůstane několik dní pryč,” radí jeden člen skupiny druhému, který měl tento problém. Další tuto radu zopakoval a napsal: “Dejte mýdlo na vlhkou papírovou utěrku, osušte ji a nechte ji působit, funguje mi to, vydrží to tři týdny.”

Chcete-li tuto metodu uvést do praxe, jednoduše smíchejte několik kapek mýdla s teplou vodou v rozprašovači. Tento roztok lehce nastříkejte na celý povrch oken a otřete čistým suchým hadříkem. Dávejte pozor, abyste nepoužili příliš mnoho přípravku, protože by mohl na skle zanechat šmouhy nebo zbytky. Po vyčištění by okna měla zůstat bez kondenzace po dobu asi tří týdnů.

Po třech týdnech můžete na hadřík nanést trochu teplé vody a kapku saponátu a otřít okna, kde se tvoří kondenzace. Nemusíte je úplně čistit. Jedním z vysvětlení účinnosti této techniky je jednoduše to, že mýdlo na nádobí vytváří na povrchu oken bariéru, která zabraňuje ulpívání vody. Během několika minut tak můžete skoncovat s tvorbou kondenzátu na oknech, který může být příčinou vážnějších problémů s vlhkostí a plísněmi.