Vaše pračka vypere vaše oblečení každý týden. Přesto může někdy zapáchat. Kdo je za to zodpovědný? Na toto místo se příliš často zapomíná.

Pračka je nepostradatelným spotřebičem v našich domácnostech. Navzdory své nepopiratelné užitečnosti však toto zařízení může někdy způsobit nepohodlí, zejména nepříjemný zápach. Ty se mohou rychle vyvinout a mohou se objevit zejména při otevření bubnu stroje. Existuje pouze jedno řešení: pračku pravidelně a důkladně čistěte s rizikem, že ve velmi krátkodobém horizontu budete mít také “čisté” prádlo s nepříjemným zápachem. Navzdory všem opatřením stále vycházejí z pračky nepříjemné pachy?

Tomuto jevu, i když je běžný, lze zabránit přijetím často přehlížené praxe: pravidelného čištění prostoru na prádlo. Málokdo to dělá, přesto je to nezbytný krok k udržení pračky v čistotě. Přihrádka na prádlo je místo příznivé pro množení bakterií, plísní a zbytků pracího prostředku, zejména v horkém a vlhkém prostředí, ideální pro tvorbu nepříjemných pachů.

Zanedbání čištění může mít za následek hromadění nečistot, což ovlivňuje optimální provoz pračky a přispívá k šíření nepříjemných pachů na prádle. Abyste se těmto nepříjemnostem vyhnuli, doporučuje se pravidelně čistit zásuvku na prací prostředek v pračce. V ideálním případě byste měli tuto položku čistit každých pět až deset použití vašeho zařízení! Na toto gesto se však příliš často zapomíná.

U většiny praček je přihrádka na prací prostředek vyjímatelná. Začněte vyjmutím zásuvky a opatrně ji vyjměte z její polohy podle pokynů výrobce uvedených v uživatelské příručce nebo online. Čištění prostoru na prádlo lze provést snadno, protože stačí teplá mýdlová voda. Ujistěte se však, že se dostanete do každého zákoutí a jemně vydrhněte, abyste odstranili zbytky čisticího prostředku a nahromaděné usazeniny. K tomu můžete použít starý zubní kartáček, abyste se dostali do rohů a míst, která jsou hůře přístupná. Poté důkladně opláchněte.

Před opětovným sestavením přihrádky dezinfikujte bílým octem. Jedná se o přírodní dezinfekční prostředek, který je účinný při odstraňování bakterií a plísní. Chcete-li to provést, nalijte malé množství produktu do příslušného zásobníku a nechte jej několik minut působit, než jej opláchnete velkým množstvím čisté vody a důkladně osušíte. Poté můžete zásuvku vrátit na místo. Ujistěte se, že je zcela suchý, aby se zabránilo růstu plísní. Už jste hotovi!