Zde je nákladově efektivní technika, jak se zbavit odolných olejových skvrn na oblečení. Budete potřebovat pouze dva kuchyňské předměty.

Mastné skvrny se mohou obtížně čistit, zvláště když máte děti, které se špiní při každém jídle. Ať už si pochutnáváte na salátu s olivovým olejem nebo na mastné pizze, poslední věc, kterou chcete, je mastná skvrna na vašem oblíbeném tričku nebo tričku. Jednoduchý průchod v pračce nestačí k jeho odstranění. Sociální sítě jsou naštěstí plné tipů do domácnosti.

Maminka Mila prozradila svým odběratelům na svém účtu TikTok @mama_mila_ (věnovaný organizaci a úklidu domu), jak se zbavit “odolných” olejových skvrn na látkách. “Rozlučte se s olejovými skvrnami na svém oblíbeném oblečení,” napsala maminka v popisku svého videa na TikToku. K odstranění mastných skvrn stačí pět jednoduchých kroků. A dobrou zprávou je, že vás to nebude stát téměř nic, protože vše, co potřebujete, jsou základní produkty, jako je mýdlo na nádobí a jedlá soda. Zde je návod, jak postupovat, abyste operaci úspěšně dokončili.

Začněte tím, že dotyčný potřísněný oděv položíte na rovný, tvrdý povrch (jako je pult, stůl nebo dno vany). Pokud je skvrna na rovném povrchu, bude mnohem snazší na ni umístit produkty. Jakmile je oděv plochý, měli byste skvrnu zakrýt mýdlem na nádobí. Bez ohledu na značku obsahují všechny prostředky na mytí nádobí odmašťovací účinné látky. Poté na mýdlo nasypte jedlou sodu. To pomůže absorbovat tuk. Po přidání dvou čisticích prostředků je třeba nechat působit asi 10 minut.

Jakmile je tento krok dokončen, matka doporučuje prát oděv jako obvykle, ručně pro křehké oděvy nebo v pračce pro ostatní s obvyklým programem. Ve svém videu také vysvětluje, že tato technika funguje stejně dobře jak na nedávné skvrny, tak na staré, které již byly vyprany v pračce.

Jeho předplatitelé v komentářích potvrzují, že tato metoda je kouzelná. Mnoho lidí poukazuje na to, jak mocné může být mýdlo na nádobí v boji proti mastným skvrnám. O této technice je přesvědčena i další hvězda sociálních sítí, která sdílí své tipy na úklid s miliony sledujících na svém instagramovém účtu, Sophie Hinchliffe.