Bublinková fólie vám může pomoci udržet teplo uvnitř vašeho domova a ušetřit spoustu peněz za vytápění. A jeho nastavení je velmi jednoduché.

Zatímco teploty jsou v noci stále nízké, radiátory nadále spotřebovávají a naše účty stále rostou. Zatím nejde o vypnutí topení. Naštěstí existuje opravdu účinný a velmi snadno implementovatelný tip, jak tyto náklady snížit.

Existuje mnoho tipů, jak ušetřit peníze za vytápění a zároveň udržet optimální teplotu ve vaší domácnosti. Pokud víme, že v noci musíme zatáhnout žaluzie, nainstalovat silné závěsy, uklidit radiátory atd., Existuje nečekaná technika. Navzdory všem předpokladům není potřeba sofistikované vybavení. Jednoduchá bublinková fólie bude stačit. Jak to použít? Trik s bublinkovou fólií se může zdát neobvyklý, ale je strašně účinný. S ním můžete snadno a levně utěsnit okna a zabránit úniku tepla. Co budete potřebovat?

  • bublinková fólie (např. zachráněná z přepravní krabice),
  • Nůžky
  • Láhev s rozprašovačem naplněná horkou vodou.

Začněte tím, že bublinkovou fólii nastříháte na malé kousky, které zcela zakryjí okna vámi vybrané místnosti. Poté opatrně nastříkejte vodu na stranu s bublinami a na sklenici. Jediné, co musíte udělat, je pevně přitlačit fólii ke sklu. Pro zajištění optimální přilnavosti se doporučuje okna předem vyčistit. Při správné instalaci by fólie měla vydržet celou zimu. Pokud máte nějaké pochybnosti, můžete to také opravit páskou.

Nalepení bublinkové fólie na okno vytvoří další vrstvu izolace. Vzduchové bubliny působí jako kapsy tepelné izolace, což snižuje výměnu tepla mezi vnitřkem a vnějškem. Tím se minimalizují tepelné ztráty v zimě a interiér je teplejší. Uniká méně tepla, což snižuje potřebu neustále vytápět místnost. Výsledek: snížení spotřeby energie na vytápění a tím i úspora na účtech za energii. Tato jednoduchá a nákladově efektivní metoda zlepšuje tepelnou účinnost neizolovaných oken.

Tato rada je nejúčinnější u jednoduchého zasklení, které lze stále nalézt v mnoha starých domech nebo bytech z 80. a 90. let. Pokud fólii odstraníte na jaře, mohou se objevit stopy, ale můžete je snadno vyčistit. Nezapomínejte pravidelně větrat místnosti, a to i v zimě.