Chcete-li vymačkat citron, nepotřebujete odšťavňovač. Ale abyste z toho vytěžili maximum, nedělejte tu chybu, kterou dělá každý.

Ať už jde o ochucení pokrmu, přípravu osvěžujícího nápoje nebo jednoduše přidání nádechu kyselosti do vašich receptů, citron je základní ingrediencí pro všechny profesionální i amatérské kuchaře. I když se vymačkání citronu nebo limetky bez odšťavňovače citronu může zdát jako výzva, pomocí několika jednoduchých kroků můžete z tohoto kyselého ovoce extrahovat veškerou šťávu bez potřeby specializovaného vybavení a bez plýtvání kapkou. Dejte si však pozor, abyste neudělali chybu, kterou dělá každý.

Nejjednodušší metodou je jednoduše ji zmáčknout rukama při rolování, abyste z citronu extrahovali šťávu. Citron pevně stočte dlaní na rovný povrch. To pomáhá uvolnit vnitřní membrány, což usnadňuje extrakci šťávy. Citron nakrájejte na dvě stejné poloviny. Podržte polovinu citronu nad nádobou a silně ji vymačkejte prsty, palci stiskněte řeznou stranu. Postup opakujte s druhou polovinou.

Samozřejmě jste o tom přemýšleli, ale už vás nebaví ztrácet polovinu citronové šťávy a mačkat ji jako blázen. Důvod je jednoduchý: stejně jako my mačkáte citron špatným způsobem, vzhůru nohama. A ano, krájení citronu má smysl a nikdo nám to neřekl!

Jako většina lidí, když rozkrojíte citron na polovinu, rozkrojíte ho na šířku. To je místo, kde děláte chybu. Lisování proto nebude optimální, protože membrány oddělující čtvrtiny budou působit jako bariéra pro šťávu. Americký časopis Bon Appétit vysvětluje, že jdeme špatným směrem a že citron prostě musíme nakrájet opačným směrem, podélně. Díky tomu se šťáva snáze extrahuje.

Zde je návod, jak nakrájet citron. Rozřízněte podélně na 3 zhruba stejné části kolem žebrovaného středu. Po vyříznutí budou tato žebra tvořit linie a již nebudou mít obvyklý tvar hvězdy. Jediné, co musíte udělat, je vymačkat citron, jak je vysvětleno výše. Tímto způsobem nasbíráte dvakrát více šťávy!

Chcete-li si tento úkol usnadnit, můžete také pomocí vidličky několikrát propíchnout dužinu kousku citronu. Držte citron nad nádobou a pevně jej vymačkejte lehkým otočením vidličkou, abyste získali co nejvíce šťávy. To bude vyžadovat méně síly a bude to stejně účinné.