Někdy nemusíte prát kus oblečení, abyste se zbavili nepříjemného zápachu. Jednoduché občerstvení nebo některý z našich zázračných tipů může stačit k odstranění zápachu potu, plísní, tabáku, smaženého jídla… Zde je tip, který vám umožní neprát vlněné svetry, jakmile ucítí trochu jídla nebo potu. Vlna je přirozeně bez zápachu a velmi často ji stačí několik hodin nebo dokonce den provzdušňovat, aby se odstranily nepříjemné pachy. To platí pro vlněné oblečení, ale nejčastěji to funguje i pro jiné svetry, kalhoty nebo bundy a kabáty.

Zázračný tip, jak se zbavit nepříjemných pachů z džínů

Zázračný tip, jak se zbavit nepříjemných pachů z džínů
Chladné počasí je dobrý způsob, jak eliminovat pachy, zejména na džínovině. Pokud vaše džíny začnou zapáchat, nedávejte je nutně do pračky. Udělejte si místo v mrazáku a nechte chlad působit. Složte džíny tak, aby se vešly do mrazničky, a vložte je do jedné z přihrádek spotřebiče. Aby byla metoda účinná, je důležité ji dát tak, jak je, a ne do plastového sáčku. Abyste zabránili kontaktu oděvu s jinými potravinami, můžete jej například položit na talíř. Další velmi účinnou metodou, jak se zbavit “starého zápachu” z džínového oblečení, je jednoduše je vyvětrat.

Jak odstranit zápach potu z oblečení bez praní?

Jak odstranit zápach potu z oblečení bez praní?
Jste na dovolené a nemáte pračku? Nemáte dostatek prádla na spuštění pračky a určitě si chcete tu košili vzít znovu, ale smrdí trochu potem? Zde je rychlá oprava, která může pomoci dočasně zamaskovat zápach potu na vašem oblečení. Nasypte si do podpaží trochu jedlé sody nebo mastku, nechte působit několik hodin, nebo dokonce přes noc, odstraňte většinu produktu a vykartáčujte oblečení, abyste se zbavili všech zbytků. Toto řešení samozřejmě slouží pro účely odstraňování problémů a nenahrazuje důkladné mytí.

Nejúčinnější technika proti tabákovým pachům na oblečení

Nejúčinnější technika proti tabákovým pachům na oblečení
Není nic horšího než vůně tabáku po noci strávené venku. Celý váš dům smrdí a je nemožné nosit kabát, sako nebo šaty, aniž byste šli do čistírny… Máme řešení tohoto problému, abychom se vyhnuli utrácení peněz za čistírny. Začněte větrat oblečení. Pokud zápach tabáku přetrvává, vložte oblečení do plastového sáčku, vložte do něj šálek jedlé sody, sáček uzavřete a protřepejte. Prach se rozptýlí po celém vašem oblečení, aby absorboval zápach. Nechte působit přes noc, vyjměte oděv z tašky, protřepejte oděv venku a vykartáčujte jej. Funguje také pro vůně smažení.

Magická síla páry proti zápachu na oblečení

Magická síla páry proti zápachu na oblečení
Pokud máte napařovač, bude se vám tato technika líbit, abyste snadno odstranili nepříjemný zápach z oblečení. Pokud se používá k rychlému odstranění záhybů z oblečení, může mít i další funkci, a to eliminovat nepříjemné pachy díky vysokoteplotní páře, kterou uvolňuje. Jak to funguje? Pára zabíjí bakterie zodpovědné za nepříjemný zápach.

Zázračný sprej, díky kterému zmizí nepříjemné pachy z oblečení, aniž byste je museli prát

Zázračný sprej, díky kterému zmizí nepříjemné pachy z oblečení, aniž byste je museli prát
Dalším řešením, jak odstranit nebo alespoň snížit nepříjemné pachy na oblečení, je vyrobit sprej proti zápachu s přírodními složkami. Jednodušší už to být nemůže. V láhvi s rozprašovačem smíchejte stejné díly vody a bílého octa. Nastříkejte směs na oděv a nechte přes noc působit tak, že oděv necháte uschnout na ramínku. Nelíbí se vám vůně bílého octa? Nahraďte tuto přísadu citronovou šťávou. Stačí smíchat lžíci citronové šťávy s 250 ml vody v rozprašovači a postupovat jako s bílým octem.

Síla esenciálních olejů eliminovat nepříjemné pachy z oblečení bez jeho praní

Síla esenciálních olejů eliminovat nepříjemné pachy z oblečení bez jeho praní
Esenciální oleje lze použít výše uvedenou technikou, deodorizační sprej s bílým octem nebo citronem. Provoní směs a dodají vašemu prádlu jemnou vůni. Buďte opatrní, nepoužívejte je samostatně, nemají sílu eliminovat bakterie zodpovědné za nepříjemný zápach. Doporučujeme používat esenciální olej z čajovníku