Tuto zimu může být umístění hliníkové fólie za radiátory velmi užitečné, abyste získali pár stupňů a ušetřili peníze.

S rostoucími cenami plynu a elektřiny se účty za elektřinu staly astronomickými a mnoho lidí omezuje používání vytápění, aby ušetřili peníze. Jak můžeme tyto náklady trochu snížit a získat pohodlí? Existuje mnoho malých triků, ale jeden z nich může zvýšit účinnost vašich radiátorů.

Abyste snížili tepelné ztráty ve vašem interiéru, nepotřebujete nutně sofistikované vybavení, ale jednoduše optimalizujte tepelný tok vyzařovaný vašimi radiátory. Podle odborníků je tedy 50 % tepla vyzařovaného vašimi radiátory směrováno na stěnu a ne do místnosti, kterou chcete vytápět. Opravdová škoda…

Tomuto problému se lze snadno vyhnout efektivnějším vytápěním místnosti. K tomu stačí použít reflexní izolační fólii, jako je hliníková fólie, nebo dokonce přikrývku pro přežití, a umístit ji za radiátor. To bude mít za následek větší odraz tepla, které se bude lépe šířit po místnosti, místo aby se rozptylovalo proti zdi, zvláště pokud se jedná o vnější stěnu.

Co budete potřebovat? Karton, alobal, sešívačka a máte hotovo! Zde jsou pokyny:

  1. Odřízněte kus lepenky o velikosti vašeho radiátoru;
  2. Zakryjte ji hliníkovou fólií;
  3. Rohy dobře sešijte, aby hliníková fólie přilnula ke kartonu;
  4. Umístěte karton za radiátor ke zdi. Buďte opatrní, je třeba respektovat jedno opatření: mezi ohřívačem a lepenkou ponechte prostor několik centimetrů.
  5. Udělejte to pro každý radiátor ve vaší domácnosti.

A tady to máte, za méně než 5 eur jste vyrobili skutečný tepelný reflektor. Zvýší účinnost vašeho vytápění a vy získáte pohodlí a zároveň (trochu) snížíte svůj účet. Pokud nejste kutil, velké obchody pro kutily prodávají tepelně izolační hliníkové bublinkové fólie. Toto řešení je dražší, mezi 20 a 50 eury v závislosti na počtu radiátorů, které mají být izolovány, ale fólie jsou již připraveny k instalaci. Tyto fólie jsou navrženy tak, aby se daly snadno instalovat a zajistily energeticky účinnější zimu. Jediná výjimka: pokud jsou vaše stěny obzvláště vlhké, pokračujte v jejich normálním vytápění.