Vaše orchideje budou stabilně kvést, pokud je přidáte do zalévací vody.

Orchideje patří mezi nejvíce fascinující a nejoblíbenější rostliny, ale někdy může být obtížné je pěstovat a může být obtížné udržet dobu květu, což mnoho lidí odrazuje od vlastnictví této rostliny. Naštěstí existují jednoduché, ale účinné metody, jak povzbudit orchideje, aby kvetly konzistentně. Jedním z tipů, který si začíná získávat na popularitě, je použití banánových slupek.

Než vysvětlíme, jak mohou banánové slupky pomoci vašim orchidejím neustále kvést, je důležité pochopit potřeby této květiny. Orchideje jsou většinou epifytické rostliny, což znamená, že nejsou zakořeněny přímo v půdě a často rostou na jiných rostlinách ve svém přirozeném prostředí, kde získávají živiny z okolního vzduchu, světla a vlhkosti. Při domácím pěstování může být replikace těchto podmínek výzvou, ale je nezbytná pro zdraví a kvetení orchidejí. Pokud majitelé nedají této pokojové rostlině to, co potřebuje, její květy dlouho nevydrží.

Chcete-li, aby vaše rostlina kvetla, řešení je ve vaší kuchyni: banánové slupky. Ty jsou bohaté na draslík, základní živinu pro růst a kvetení rostlin. Přidáním banánových slupek do zavlažovací vody poskytnete svým orchidejím draslík navíc, který může podpořit hojnější a delší kvetení.

Příprava vody na zalévání pomocí banánových slupek je jednoduchá. Začněte tím, že vezmete jednu nebo dvě zralé banánové slupky a odstraníte zbývající zbytky ovoce. Slupky nakrájíme na malé kousky a vložíme do nádoby s teplou vodou. Nechte je několik hodin nebo dokonce několik dní máčet ve vodě. Čím déle slupky zůstávají ve vodě, tím více živin se uvolňuje. Jakmile voda získá mírně žlutý odstín a z banánových slupek se extrahují živiny, je připravena k použití k zalévání orchidejí.

Nejlepších výsledků dosáhnete, když orchideje každých 10 dní zaléváte vodou obsahující banánové slupky. Tato frekvence umožňuje rostlinám pravidelně absorbovat živiny potřebné pro kvetení. Dávejte pozor, abyste se nepředávkovali draslíkem, protože příliš mnoho tohoto prvku může být pro rostliny škodlivé.