Opravdu víte, k čemu slouží otvor v držadlech vašich hrnců a pánví? Nepoužívá se k jejich zavěšení, má další využití, o kterém ví jen málokdo.

Ve světě vaření zaujímají hrnce a pánve důležité místo. Nepostradatelné pro vaření, všichni je máme v kuchyni na vaření vody, vaření těstovin a rýže, restování zeleniny, opékání masa atd. Jejich význam se neomezuje pouze na přípravu jídla, ale sahá daleko za něj a ovlivňuje kvalitu, chuť a dokonce i texturu pokrmů, které připravujeme. Amatérský nebo profesionální kuchař by se bez něj neobešel.

Pravděpodobně jste si všimli, že některé z vašich pánví a hrnců mají na konci rukojeti otvor? Stejně jako většina lidí najdete tento praktický malý otvor pro zavěšení nádobí. To však není jeho primární použití. Tato díra je podceňována, je to mnohem víc než jen háček, na který je můžete pověsit. Ve skutečnosti má šikovnou funkci, která vám usnadní život.

Při vaření obvykle používáte vařečku nebo špachtli a obvykle skončí na lince, varné desce nebo v lepším případě na talíři. Ne moc čisté! Místo toho, abyste jej umístili na pracovní desku, čímž riskujete znečištění nebo zaneřádění prostoru, nebo jej necháte v desce, nabízí velmi praktickou alternativu otvor na konci rukojeti.

Vložením vařečky nebo špachtle do tohoto otvoru ji udržíte v dosahu a mimo varnou plochu, čímž zabráníte tomu, aby zbytečně znečišťovala talíře a pracovní desku, nebo bránila pohybu jiného nádobí. Kromě toho vám toto uspořádání také umožňuje vyhnout se jakémukoli riziku popálení tím, že lžíci necháte v blízkosti hrnce nebo pánve.

Kromě toho tato funkce také šetří místo na pracovní desce a varné desce tím, že se o ni nemusíte opírat vařečkou, což je praktické zejména v malých kuchyních, kde se počítá každý centimetr.

Vezměte prosím na vědomí, že to nefunguje se vším nádobím. Nejčastěji je rukojeť příliš velká a nesedí. Pokud to neplánujete, budete si muset koupit nové nádobí, abyste mohli tuto funkci pánví a hrnců používat.