Ručníky budou měkčí a nadýchanější s tímto tipem, který se používá každý den v hotelech

Ručníky budou měkčí a nadýchanější s tímto tipem, který se používá každý den v hotelech

Tuto metodu používá mnoho hotelů a prádelen, která vám umožní získat měkké a nadýchané ručníky po delší dobu.

Co může být lepšího, než se zachumlat do teplého ručníku nebo nadýchaného županu poté, co vylezete ze sprchy uprostřed zimy? Bohužel se naše ručníky rychle opotřebovávají a praním příliš rychle drsnou. Všimli jste si někdy, jak neuvěřitelně měkké a nadýchané jsou hotelové ručníky? Opakovaně se však také perou. Župany a ručníky jsou totiž podrobeny speciální úpravě, která jim dává delší životnost, ale také měkčí a měkčí pocit než doma.

Materiál ručníku ani značka není zpochybňována. Ve skutečnosti je to mycí tip často používaný v hotelech, ale také v prádelnách. Pokud jste někdy přemýšleli, jak si tento pocit doma znovu vytvořit, odpověď může být jednodušší, než si myslíte. V čem je ten trik? Bílý ocet. Tento běžný produkt v našich kuchyních je tajemstvím měkkých a nadýchaných ručníků, které milujeme v hotelech.

Použití bílého octa k praní ručníků je osvědčenou metodou, jak udržet vlákna měkká a odstranit nahromaděný prací prostředek, který je může učinit tuhými a drsnými. Chcete-li získat měkké ručníky, jako jsou ty v hotelu, začněte tím, že je vyperete odděleně od ostatního oblečení. To pomáhá zajistit, aby měly dostatek prostoru pro řádné čištění a opláchnutí.

Technika je jednoduchá: použijte malé množství pracího prostředku, asi 50 ml, a nahraďte obvyklou aviváž 20 ml bílého octa. Praní ručníků při vyšší teplotě, například 60 °C, také pomáhá eliminovat choroboplodné zárodky a bakterie a zabraňuje hromadění zbytků mýdla. Nedělejte si starosti s nepříjemným a přetrvávajícím zápachem bílého octa – během praní zmizí.

Bílý ocet má při mytí ručníků několik výhod. Nejen, že pomáhá změkčit vlákna, ale také odstraňuje nahromaděný prací prostředek, takže ručníky vypadají téměř jako nové. Navíc dokáže eliminovat nepříjemné pachy, což je častý problém u ručníků, které úplně nevyschnou.

Jakmile je prací cyklus dokončen, další cyklus odstřeďování může pomoci odstranit přebytečnou vodu. Pro optimální sušení použijte bubnovou sušičku. Sušení v sušičce pomáhá, aby byly ručníky ještě měkčí a nadýchanější, čehož je u tradiční bubnové sušičky často obtížné dosáhnout.

Tento tip na praní se neomezuje pouze na ručníky. Bílý ocet lze použít k čištění široké škály oděvů a tkanin a pomáhá odstraňovat nahromaděná mýdla a chemikálie. Pomáhá také zachovat barvy a snížit statickou elektřinu. I ty nejodolnější skvrny, jako jsou skvrny od vína, rajčatové omáčky, kávy, čaje nebo stopy deodorantu, lze odstranit pomocí octa.

Hit enter to search or ESC to close.