Jaká námaha uklidit záchody! Jednoduché tlačítko vám může usnadnit práci.

V neustálém hledání čistého, dobře udržovaného a zdravého domova jsou toalety často citlivým tématem. Čištění této základní části se někdy může zdát zdlouhavé a nepříjemné, zvláště pokud jde o dosažení těžko přístupných míst. Přesto je důležité nezanedbávat čistotu toalety, zejména prkénka a jejího víka, protože se jedná o oblast, kde se hromadí nečistoty a bakterie.

Dobrá zpráva: Skrytá vlastnost některých toalet slibuje revoluci ve vaší rutině čištění toalet. To prozrazuje paní Hinchová, profesionálka v oblasti úklidu, v jednom ze svých videí ” Sunday reset “, zveřejněném na sociální síti Instagram. V tomto videu je vidět, jak mačká tlačítko, o kterém nikdo neví, že odstraní záchodové prkénko, aby ho vyčistila ve sprše, což její sledující ohromí. Jeden z komentářů zní: “Nikdy jsem si nemyslel, že budu takhle čistit záchodové prkénko, úžasné!” Tímto způsobem se snadno dostanete i do těch nejmenších rohů. Čištění je jednodušší a mnohem rychlejší.

Toto skryté tlačítko neexistuje na všech záchodových prkénkách. Nachází se hlavně v moderních toaletách. Nachází se uvnitř mísy, když ji zvednete, nebo v blízkosti základny záchodového prkénka. Když zvednete víko a sedadlo, stačí tlačítko ovládat jednoduchým dotykem prstu. Tento knoflík se nazývá rychloupínací zip. Pouhým zatlačením na něj budete moci zvednout a vyjmout záchodové prkénko. Tímto způsobem budete mít snadný přístup ke všem oblastem mísy a sedátka (na které se se stále připevněným sedátkem nedosáhnete), ale také efektivněji vyčistíte záchodové prkénko.

K čištění toalety použijte houbu, bílý ocet a teplou mýdlovou vodu. Nalijte bílý ocet na dno mísy horkou vodou. Zatímco směs pracuje, namočte houbu do teplé mýdlové vody s bílým octem a vydrhněte záchodovou mísu. Pomocí zubního kartáčku se dostanete do rohů. Na záchodové prkénko použijte stejnou směs. Můžete jej čistit ve sprše, opláchnutí bude ještě snazší. Kartáčem vykartáčujte dno mísy a spláchněte toaletu.

Pokud nemáte skryté tlačítko, nebojte se. K odejmutí sedadla můžete jednoduše použít šroubovák. Méně praktický a delší, ale stále stojí za to provést nezbytné hloubkové čištění. Zkuste to udělat alespoň jednou měsíčně kromě denního a týdenního úklidu.