Vejce je třeba skladovat na konkrétním místě v kuchyni a pravděpodobně jste je skladovali na špatném místě.

Vejce jsou základní potravinou v domácnosti a na vrcholu nákupních seznamů mnoha lidí. Při nesprávném skladování však mohou být považovány za nebezpečné ke konzumaci nebo může utrpět jejich chuť. Přestože mají dlouhou trvanlivost, mezi kupujícími se diskutuje o tom, kde je nejlepší je v kuchyni uchovat čerstvé. Vydrží vejce lépe, když je skladujete na polici v chladničce, ve dveřích chladničky nebo jednoduše při pokojové teplotě na kuchyňské lince?

Většina lidí je skladuje v přihrádce na vejce ve dveřích chladničky. Bohužel to není nejlepší místo, kde mohou zůstat déle čerstvé. První věc, kterou byste měli vědět, je, že je musíte nechat v původním obalu a rozhodně nepoužívejte držák na vejce v lednici. Vaječné skořápky mají malé póry, kterými mohou časem prosakovat bakterie z jiných potravin a pachy, jako je vůně a vůně jídla. Obal je pak ochrání.

Za druhé, podle cukrářky Anny Williamsové z oceňované londýnské restaurace Fallow by vejce měla být vždy skladována v lednici, ale nikdy ne na polici uvnitř dveří chladničky. Vysvětluje: “Nejlepší je skladovat vejce na střední polici v lednici, blízko dna, v krabici, ve které jsou dodávána.” Pokračuje: “Toto umístění v lednici je ideální pro uchovávání vajec při konstantní teplotě a kartonové krabice nabízejí dokonalou úroveň ochrany a navíc budou mít datum spotřeby výše.”

Klíčovým aspektem zajištění toho, aby se vejce nezkazila, je udržovat je při konstantní teplotě. To je důvod, proč by vejce neměla být umístěna ve dveřích chladničky kvůli neustálým změnám teploty mezi otevřením a zavřením dveří. To je také důvod, proč se vejce v supermarketech nechladí, protože náhlá změna teploty z chladu chladničky do nákupního vozíku, poté horkého v kufru auta a umístění zpět do chladničky by způsobila kondenzaci a s větší pravděpodobností by přilákala bakterie. .

Jiní lidé ukládají vejce na pulty. Pro optimální kvalitu a bezpečnost však odborníci doporučují zajistit, aby vejce byla udržována při konstantní teplotě pod 20 stupňů. Ve vaší kuchyni toho snadno zvládne více, například když vaříte v troubě, a najednou se ochladí, když přestanete vařit a vyvětráte místnost. Teplotní výkyvy jsou opět nadměrné.