Když si koupíte avokádo, je to loterie. Někdy přezrálé, někdy nepřezrálé! Pokud se vám avokádo zdá příliš tvrdé, zde je návod, jak ho dozrát.

Avokádo, které je velmi oblíbené zejména u těch, kteří se rádi stravují zdravě, ale také u fanoušků avokádového toastu nebo guacamole, má však velkou nevýhodu, a to to, že je málokdy zralé, když si ho koupíte v supermarketu. Pokud vás nebaví kupovat nepoživatelné avokádo, které nikdy nedozraje, zde jsou nejlepší tipy, jak je nechat dozrát rychleji a vyhnout se jejich vyhazování. Díky těmto technikám si můžete po celý rok pochutnat na výborných krevetových salátech s avokádem a guacamole.

Rychlý tip: zahřejte

Jak zvláštní nápad ohřívat ovoce, které máme tendenci jíst studené v salátech. Přesto je tato technika opravdu účinná pro získání zralého avokáda ve velmi krátkém čase. Existuje několik způsobů:

  • Trouba: pro recept potřebujete avokádo, ale je to příliš obtížné. Předehřejte troubu na 90 stupňů, ovoce zabalte do alobalu a nechte ve spotřebiči až 10 minut. Jediné, co musíte udělat, je nechat ho před konzumací nebo vařením vychladnout.
  • Radiátor: v zimě neváhejte umístit avokádo do blízkosti radiátoru, teplo urychlí proces zrání.
  • Mikrovlnná trouba: V krajním případě můžete mikrovlnnou troubu použít k dozrání avokáda během několika sekund. Buďte opatrní, tento tip použijte pouze v případě, že chcete vařit avokádo v guacamole. Ovoce propíchněte vidličkou a položte na talíř do mikrovlnné trouby pod víko a nechte spotřebič běžet 30 sekund. Pokud je stále příliš nehybný, restartujte zařízení na 30 sekund.

Neobvyklý tip za méně než jeden den

Jednoduše vložte jedno nebo dvě párátka do každého konce ovoce. Za pouhých 24 hodin bude dokonale zralá. Tato technika samozřejmě není vědecká, ale stojí za to ji vyzkoušet!

Nejúčinnější ale poněkud delší rada

Chcete-li avokádo dozrát za pár dní, můžete ho zabalit do novin. Jak to funguje? Avokádo je ovoce, které produkuje plyn, ethylen, který podporuje jeho zrání. Zabalením ovoce do novin neunikne plyn a avokádo rychleji dozraje. Dalším řešením je umístit jej do blízkosti banánů nebo jablek, ovoce, které také uvolňuje ethylen. Pro ještě větší účinnost vložte avokádo do plastového sáčku spolu s jablkem a/nebo banánem.