Převařené těstoviny? Jaké zklamání! Naštěstí přísada ve vaší kuchyni může zachránit vaření a obnovit její pevnější strukturu.

Levné, snadno se připravují a vždy v sezóně, těstoviny jsou jedním z těch jednoduchých a uklidňujících jídel, která si mnozí užívají. Carbonara, Bolognese, Arrabbiata, pesto, caccio e pepe… Každý si zde najde něco pro sebe. Ale všichni jsme těstoviny převařili. Těstoviny ponoříme do vroucí vody, pustíme se do něčeho jiného a ztratíme pojem o čase. Výsledkem je pánev plná převařených, kašovitých a neuspokojivých těstovin, které jsou na hony vzdálené těstovinám al dente, ve které jsme doufali. Jaké zklamání!

Této situaci se naštěstí lze vyhnout díky jednoduché ingredienci, kterou máme všichni ve své kuchyni: olivovému oleji. Tento vzácný spojenec Středomoří je mnohem víc než jen koření. V kuchyni může hrát zásadní roli, zejména pokud jde o koření převařených těstovin. Zde se dozvíte, jak může olivový olej proměnit váš neuspokojivý těstovinový pokrm v chutnou pochoutku.

Za prvé, proč se těstoviny převaří? Těstoviny ponořené do vroucí vody absorbují vodu a časem změknou. Pokud jsou ponechány ve vodě příliš dlouho, ztrácejí svou charakteristickou strukturu al dente a rozmočí se. Zde přichází na řadu olivový olej.

Těstoviny ihned vyjměte z vroucí vody tak, že je scedíte sítem. Neoplachujte je ve studené vodě, jinak odstraníte škrob nezbytný k tomu, aby omáčka přilnula k těstovinám. Místo toho je přendejte do velké salátové mísy a velkoryse přidejte extra panenský olivový olej. Na pánvi můžete také rozehřát olivový olej, poté přidat převařené těstoviny a jemně je restovat na středním ohni, dokud těstoviny trochu neztuhnou.

Olivový olej hraje v této kulinářské záchraně několik rolí. Za prvé zabraňuje slepování pasty a vytváří příjemnější texturu. Dodá tedy vašim těstovinám bohatou chuť, díky čemuž budou mnohem chutnější. Nakonec pomáhá těstoviny mírně rehydratovat, dodává jim pevnost a strukturu.

Chcete-li chuť těstovin ještě více zintenzivnit, můžete do olivového oleje přidat další přísady. Mleté stroužky česneku, čerstvé bylinky, jako je bazalka nebo petržel, trocha chilli, parmazán nebo dokonce citronová kůra mohou vašemu pokrmu dodat nádech svěžesti a živosti. Dobrou chuť