Nezapomeňte umýt tuto část pračky, která je příliš často přehlížena. To by vás mohlo oklamat.

Ve většině domácností je pračka nezbytnou součástí každodenního života. Je tu od toho, aby nám usnadnila práci tím, že nám vypere oblečení, ručníky a povlečení. Navzdory naší snaze udržovat naše zařízení v čistotě však existuje jedna často přehlížená, ale snadno čistitelná oblast, která může být zdrojem nepříjemných překvapení: filtr. I když se to může zdát jako malá a malá část, hraje zásadní roli v optimálním fungování pračky. Tato součást, která se obvykle nachází v přední nebo zadní části jednotky, je navržena tak, aby zachycovala nežádoucí nečistoty a částice, které by mohly ucpat odtokové potrubí.

Stejně jako filtr myčky nádobí by měl být i filtr pračky pravidelně čištěn. Pokud zanedbáte jeho údržbu, mohou se vám v kapsách oblečení hromadit nečistoty, vlasy, žmolky, knoflíky, mince a dokonce i malé zapomenuté předměty. V průběhu času může toto nahromadění ucpat filtr, snížit jeho účinnost a způsobit problémy, jako jsou prodloužené mycí cykly, úniky vody nebo dokonce dlouhodobé poškození stroje.

Naštěstí je čištění filtru pračky poměrně jednoduchý úkol, který lze provádět pravidelně, každé 3 až 4 měsíce, aby byl spotřebič v perfektním provozním stavu. Zde je několik jednoduchých kroků, které je třeba dodržet:

Nejprve najděte filtr pračky. Může být umístěn vpředu, ve spodní části zařízení (často skrytá za chlopní ve spodní části fasády) nebo vzadu, za odnímatelným panelem. Před manipulací pračku z bezpečnostních důvodů vypněte a odpojte ze zásuvky. Nyní jste připraveni, ale potřebujete nějaký materiál pro větší pohodlí. Pomocí nádoby nebo ručníku zachyťte veškerou zbývající vodu, která může z filtru vytéct během vyjímání.

Poté filtr odemkněte a vyjměte. Buďte připraveni čelit určitému odporu, pokud filtr nějakou dobu neodstraníte. Po vyjmutí filtr vyprázdněte. Nezapomeňte také odstranit předměty z filtračního potrubí. K čištění použijte měkký kartáč nebo jednoduchý hadřík k čištění filtru a odstranění nahromaděných nečistot. Přejdeme k oplachování? Opláchněte filtr teplou vodou, abyste odstranili veškeré nečistoty. Opatrně jej znovu nainstalujte. Zapojte pračku a znovu ji zapněte, abyste zkontrolovali, zda funguje správně.