Udržet doma teplo je v zimě skutečnou výzvou, zvláště když jsou špatné teploty. Díky této technice získáte pohodlí a vyhnete se zvýšení účtu za vytápění.

S chladným počasím ve Francii a rostoucími cenami elektřiny a plynu se všichni bojíme, že naši účty za energii tuto zimu prudce vzrostou. Abychom vám pomohli omezit výdej energie, máme pro vás spoustu dobrých tipů, jako je zatažení žaluzií, postavení tepelných závěsů, instalace velkých teplých koberců, nošení velkých vlněných svetrů, přikrývky na pohovky, nepokládání pohovky a postelí k sobě na stěny směřující ven atd. Ale to nemusí nutně stačit.

Chcete-li jít ještě dále a ušetřit více, můžete také zlepšit izolaci, vyměnit okna nebo dokonce topný systém. To ale dá trochu práce a stojí to spoustu peněz. Méně známé řešení vám umožní snížit tepelné ztráty z oken v zimě až o 33 % a ušetřit tak na vytápění.

Jako další řešení můžete podniknout kroky zesílením izolace oken před chladem instalací tepelných fólií na okna. To rozhodně není nejlepší řešení, ale umožňuje při nižších nákladech izolovat okna od studeného vzduchu přicházejícího zvenčí a dosáhnout značných úspor při čekání na to, až bude možné investovat do větších prací. Existují dva typy fólií, které můžete nainstalovat na okna a které snadno najdete v obchodě pro kutily.

První je smršťovací izolační okenní fólie, která se umístí na vnitřní rám okna. Před nanesením fólie připravte okno odstraněním všech nečistot ze skla, ale také z rámu. Zavřete okno a nechte uschnout. Umístěte prodanou pásku s fólií na rám. Jakmile je páska umístěna až dolů po rámu, pevně ji všude přitlačte a poté sejměte chránič pásky počínaje horní částí okna. Fólii nastříhejte na požadovanou velikost a rozviňte ji podél okna na kousky asi 20 cm, odstraňte ochranný papír a přilepte fólii na pásku. Zahřejte fólii fénem, abyste ji smrštili. Mezi glazurou a fólií se vytvoří tenká vrstva vzduchu.