Příliš snadno máme tendenci vzít si kus papírového ručníku, abychom usušili vše, co je náhodou po ruce. Přesto, navzdory názvu, ne, papírové ručníky nemohou vyčistit všechno! Pokud jste například v kuchyni právě nakrájeli ovoce na prkénku, nemáte reflex otřít ho kouskem papírové utěrky. Neodstraní všechny zbytky a bakterie. Není nic lepšího než hrubá houba a prostředek na mytí nádobí k důkladnému vyčištění prkénka

Můžete čistit sklenice papírovými utěrkami?

Puoi pulire gli occhiali con la carta assorbente?
Otisk na vašich brýlích? Zapomeňte na papírovou utěrku, může poškrábat sklo, ale také zanechává žmolky. Dejte přednost speciálnímu hadříku, který vám optik obvykle dává při nákupu brýlí. Nemáte žádné po ruce? Řešení: teplá voda a mýdlo nebo mýdlo na nádobí.

Můžeme síta čistit papírovými utěrkami?

Possiamo pulire gli schermi con salviette di carta?
TV, telefon, počítač… Měli byste se vyhnout používání papírových ručníků na všech obrazovkách, ať už se jedná o dotykové obrazovky nebo ne. To pravděpodobně situaci ještě zhorší. Tím se neodstraní šmouhy ani prach a může dojít k poškrábání obrazovky. Preferujte hadřík z mikrovlákna, na čištění obrazovek není nic lepšího.

Je možné varnou desku čistit papírovými utěrkami?

È possibile pulire il piano cottura con la carta assorbente?

Varné desky, zejména ty z keramického nebo indukčního skla, jsou velmi křehké, proto musíte být při čištění opatrní a používat správné prostředky, abyste je nepoškodili a nepoškrábali. Měli byste se vyvarovat používání papírových ručníků; Použijte hadřík z mikrovlákna s teplou vodou a saponátem nebo citronem.

Můžete vyčistit zrcadlo papírovými ručníky?

Si può pulire uno specchio con la carta assorbente?
Stejně jako u obrazovek by se papírové ručníky neměly používat k čištění a otírání prachu ze zrcadel. Neudrží prach a může poškrábat vaše krásné zrcadlo. Řešením je čistič skla nebo bílý ocet a hadřík z mikrovlákna.

Můžete čistit okna papírovými ručníky?

Puoi pulire le finestre con la carta assorbente?

Zrcadla a okna, to je stejný postřeh. Papírové ručníky nejsou tím nejlepším řešením. Za prvé ho budete potřebovat hodně a za druhé může všude zanechat bílé žmolky. Nejlepší volba? Bílý ocet a hadřík z mikrovlákna.

Je možné čistit koberce papírovými ručníky?

È possibile pulire i tappeti con la carta assorbente?

Malá skvrna od kávy na koberci? Už nemáte reflex vzít si list papírového ručníku, abyste skvrnu otřeli. Může se roztrhnout a zanechat vlákna ve vláknech koberce, která bude obtížné odstranit. Nejlepším řešením je hadřík a bílý ocet.

Je možné vyčistit spáry dlaždic papírovými ručníky?

È possibile pulire le fughe delle piastrelle con la carta assorbente?

Zapomeňte na papírové ručníky na čištění spár dlaždic. Samozřejmě je to nepoškodí, ale roztrhne se to a zanechá na nich spoustu bílých vláken. Místo toho se rozhodněte pro zubní kartáček a bílý ocet.

Lze nádobí sušit papírovými utěrkami?

Si possono asciugare i piatti con la carta assorbente?

Papírové utěrky nejsou nejlepším nápadem na sušení nádobí. Budete plýtvat spoustou papíru, na talířích zanecháte bílé žmolky a riskujete poškrábání sklenic. Zapomeňte tedy na papírovou utěrku a jednoduše si vezměte utěrku.

Můžeme oprášit dekorativní předměty papírovými utěrkami?

Possiamo spolverare gli oggetti decorativi con la carta assorbente?
Pozor, papírové ručníky nejsou vůbec vhodné k utírání prachu z nábytku nebo předmětů. Prášek se nelepí a kromě toho, že s práškem hýbe, neudělá nic dobrého. Místo toho se rozhodněte pro hadřík z mikrovlákna, který je mnohem účinnější při zadržování prachu.