Jste vášniví milovníci brambor? Zde je způsob, jak upéct brambory v troubě za 15 minut, udržet uvnitř a s křupavou slupkou venku.

Brambory jsou jedním z oblíbených jídel Francouzů. Šťouchané, smažené, restované, v salátech nebo dokonce pečené, potěší celou rodinu. Jejich pečená verze je skvělá uklidňující klasika, která se skvěle hodí k mnoha pokrmům. Mnozí se však jejich přípravě vyhýbají kvůli často dlouhé době vaření (u velkých brambor až hodinu) a obtížnosti získání křupavé slupky. Ale nebojte se, protože existuje jednoduchý a účinný způsob, jak uvařit brambory se slupkou za pouhých 15 minut a přitom zajistit křupavou a lahodnou slupku.

Mnoho lidí doporučuje vařit brambory se slupkou ve fritéze, aby ušetřili čas, ale bohužel ne každý tento kuchyňský spotřebič vlastní. Existuje další jednoduchá dvoukroková metoda, jak zkrátit dobu vaření pečených brambor, aniž by byla ohrožena zlatá, křupavá slupka. Darren Watts ze společnosti Wren Kitchens, britského výrobce vestavěných kuchyní, se podělil o své rady. “Použití pouze trouby k pečení brambor se slupkou může trvat 30 až 40 minut. Existuje však trik, jak zkrátit dobu vaření a přitom zachovat křupavý povrch,” řekl.

Pro tento recept nemusíte být profesionální kuchař, je přístupný všem. Nejprve si předehřejeme troubu na 200 °C. Zatímco se trouba zahřívá, brambory omyjte a propíchejte. Darren Watts vysvětluje, že “to umožňuje páru unikat během vaření a zabraňuje jejímu prasknutí”. Vložte brambory na pět minut do mikrovlnné trouby a vyjměte je, než je znovu opláchnete a potřete slupku kapkou olivového oleje nebo rozpuštěného másla.

“Tento krok umožňuje, aby se kůže stala křupavou a plnou chuti,” vysvětluje Darren Watts. Nakonec brambory vařte 10-15 minut. Pečené bramborové slupky budou po vytažení z trouby pravděpodobně velmi horké, takže buďte opatrní, když se s nimi snažíte manipulovat. Pochutnejte si na pečených bramborách s crème fraîche, citronovou omáčkou a bylinkami nebo dokonce na taveném sýru a slanině. Je to potěšení!