Existuje snadný způsob, jak vymýtit plevel z vaší zahrady, a zcela odstraní všechny otravné malé rostliny.

Když máte zahradu, kromě estetického aspektu může napadení plevelem způsobit několik problémů. Například vaše hortenzie nemusí kvést nebo vaše rostliny nemusí dostatečně růst a přijímat živiny, které potřebují. Plevel se proto může rychle stát zdrojem frustrace pro zahradníky, kteří se snaží udržovat svěží zahradu.

Ačkoli chemické herbicidy jsou často první zvažovanou možností, mohou mít škodlivé účinky na ekosystém a lidské zdraví. Naštěstí existuje několik ekologických a účinných metod pro hubení plevele v zahradě. Nejprve pochopte, s jakým typem plevele máte co do činění. Jako každá rostlina, i plevel může být jednoletý nebo trvalý.

Jednoleté plevele se snáze kontrolují, protože vydrží pouze rok nebo sezónu a nejsou příliš zakořeněné. Mohou přijít rychle, ale stejně rychle je lze také odstranit. Můžete se je pokusit dostat ven, nemělo by to být příliš obtížné. Vytrvalých plevelů je těžší se zbavit, protože se rok co rok vracejí. Mají hlubší kořeny než jejich roční protějšky, a pokud nejsou trvale odstraněny, vrátí se. Budeme muset najít metodu, která zabije rostlinu od jejích kořenů. Existují webové stránky, které vám pomohou identifikovat typ trávy, se kterou máte co do činění. Například web Iriis je velmi dobře udělaný a poskytne vám spoustu rad.

Jakmile identifikujete své konopí, musíte také vědět, kde se uchytilo. Na terase můžete použít vroucí vodu. To rostlinu zabije za den nebo dva a vy ji budete muset jednoduše sklidit. Buďte však opatrní, tato technika není vhodná do zahrady, protože by mohla zabít okolní rostliny. Účinnou metodou je také bílý ocet. Je to skvělá, přírodní alternativa k herbicidu a navíc je cenově dostupná a vhodná pro domácí mazlíčky.

Pokud jde o plevel rostoucí na trávnících, nejlepším přístupem je jeho sekání. Vše, co musíte udělat, je často sekat trávník. To je pomáhá oslabit a také jim brání v produkci semen a brání jim v regeneraci. Je to proto jeden z nejlepších způsobů, jak udržitelně bojovat proti plevelům na trávníku.