Čištění toalety je často noční můrou, zvláště pokud je dno mísy pokryto vodním kamenem, což dává toaletě zanedbaný vzhled.

Vápenec je v našich domovech úporným nepřítelem. V konvici, na sprchové hlavici, na vodovodních bateriích, na dně vany… Toaleta není výjimkou. Jeho přítomnost je způsobena tvrdou vodou, která obsahuje vápník a hořčík. Myjete toaletu každý týden, ale objevují se hnědé, růžové, zelené nebo bílé skvrny, které vždy zůstávají na dně mísy, což dává vaší toaletě “špinavý” vzhled? Buďte si jisti, že nejste jediní a existuje řešení, jak je podpořit.

Usazování vodního kamene na toaletách může být nejen nevzhledné, ale může také způsobit dlouhodobé problémy s instalací. Je proto důležité problém řešit co nejrychleji. Ale buďte opatrní, musíte znát správné produkty, které použít, jinak bude vodní kámen na záchodě opravdu obtížné odstranit, zvláště pokud je zaseknutý v porcelánu. V průběhu času se hromadí minerály (hořčík a vápník), což způsobuje nevzhledné načervenalé, hnědé nebo zelené skvrny a odlupování.

Přestože na trhu existuje mnoho chemických metod k odstranění vodního kamene z toalet, mohou být drahé a především škodlivé pro zdraví a planetu. Naštěstí existují přírodní alternativy, které jsou ještě účinnější a nebudou vyžadovat žádné úsilí z vaší strany k odstranění vodního kamene z toalety. Dobrým řešením pro čištění vodního kamene je použití směsi octa a citrusových plodů a teplé vody. Na dno mísy nalijte půl litru bílého octa a šťávu z citronu. Přidejte vroucí vodu, zavřete víko a nechte roztok alespoň hodinu odležet.

Teplá voda zvýší odvápňovací účinek bílého octa. Poté otřete štětcem, uvidíte, jako by se ze dna šálku odlepily kousky vápence, poté vodu vytáhněte. Dno záchodové mísy zbělá, aniž byste museli drhnout. Neváhejte tuto metodu používat každé 2 až 4 týdny, abyste zabránili opětovnému zanášení vodního kamene a vyhnuli se tak nevzhledným stopám.