Zahradníci si dobře uvědomují, že tato chyba v péči o pokojové rostliny může být fatální. Zde jsou tipy odborníků, jak se o něj letos v zimě postarat.

Letos je rozhodnuto, že budete mít více zelených palců! Není to tak sci-fi, pokud znáte pár tipů a děláte správná gesta. Začněte s rostlinami, které se snadno udržují. Zde je jeden, který můžete objevit. Tato rostlina, známá svými krásnými velkými květy s červenými okvětními lístky, se obvykle vysazuje z cibulovin, ale lze zakoupit i dospělé cibulky. Známé také jako hippeastrum rostliny, jsou známé svými krásnými květy, ale také tím, že mohou kvést rok co rok, pokud je o ně správně pečováno. Tato rostlina je amaryllis.

Amaryllis, jedna z nejjednodušších květinových cibulovin na pěstování a údržbu, ale chyba při zalévání může být fatální. Abychom vám pomohli s péčí o tuto sváteční rostlinu, zde je ta správná akce, kterou byste měli podniknout v nadcházejících dnech. V zimních měsících by mělo být méně zálivky. Rostlina by nikdy neměla být ponechána ve vodě, protože to může vést k hnilobě kořenů a odumření rostlin. Chcete-li zkontrolovat, zda jste nebyli příliš těžcí, jednoduše zkontrolujte úroveň vody a vlhkosti. Odborníci dokonce doporučují, aby půda byla jen vlhká.

Před zaléváním prstem zkontrolujte, zda je půda zcela suchá. Pokud je stále mírně vlhká, nemusíte ji zalévat. Pokud se za rostlinou začne otáčet, je velmi pravděpodobné, že vaše amarylis měla příliš mnoho vody. Před dalším zaléváním půdu důkladně vysušte. Dalším důležitým bodem, jak zabránit hnilobě rostliny, je dávat pozor, abyste nenamočili viditelnou část cibule nad půdou. Po zalévání nechte přebytečnou vodu úplně odtéct a dávejte pozor, abyste amarylis nikdy nenechali ve vodě.

Další malá past, které je třeba se vyhnout: expozice. Chcete-li se o tuto rostlinu starat, chraňte ji před přímým slunečním zářením, při pokojové teplotě, která není příliš vysoká, a mimo zdroje tepla. Je důležité snažit se minimalizovat náhlé změny teploty v místnosti, protože rostliny amarylis nemají rády průvan ani teplo. Vázu můžete také pravidelně otáčet, abyste zabránili růstu stonku květiny směrem ke světlu. Všechny tyto tipy platí také pro většinu pokojových rostlin v zimě. Přelití může způsobit jejich rychlé odumírání…