Některé druhy cibulovin lze vysazovat již v únoru, aby na jaře, ale i letos v létě nabídly krásné květy.

Když zima začne slábnout, je čas přemýšlet o přípravě zahrady na jaro. Některé květiny by měly být vysazeny nyní, aby byla zajištěna exploze barev a vůní od prvních jarních dnů. Pro ty, kteří rádi přitahují divokou zvěř, jako jsou motýli a včely, jsou liatris moudrou volbou. Tyto trvalky pocházejí ze Severní Ameriky a produkují velké fialové květy, které tvoří trsy, které lze na jaře rozdělit. Pro dosažení nejlepších výsledků zasaďte tyto cibule do dobře odvodněné půdy a na světlé místo, asi 5 palců hluboko.

Pro zpestření a barvu jsou skvělou volbou pryskyřníky. Tyto jarní cibuloviny nabízejí širokou škálu zářivých barev. Vysazují se v únoru do bohaté, ale dobře odvodněné půdy a umisťují se na slunce nebo do polostínu, kvetou v létě. Od února můžete vysazovat i letní fialky, které jsou stejně voňavé. Tyto květiny, kterým se daří v jílovitých nebo vápencových půdách, začínají kvést v květnu a pokračují po celé léto a obohacují vaši zahradu svými barvami a vůněmi.

Ti, kteří mají více zelených palců, se mohou rozhodnout pro narcisy nebo hyacinty, ale vyžadují více péče a metody. Tyto cibuloviny potřebují ke kvetení chladné období, což znamená sledovat klima a věnovat jim neustálou pozornost. Chcete-li urychlit kvetení, nejprve je několik týdnů vystavte nízkým teplotám v rozmezí od 5 do 10 stupňů Celsia, poté je zasaďte do květináčů a umístěte do skleníku, kde je vyšší teplota. Tato metoda vyvolává časné kvetení, které začíná koncem února a simuluje příchod jara.

Hyacint kapský je další jednoduchou volbou pro vaši zahradu. Tato rostlina, známá svými zvonky s jemnou vůní připomínající vanilku, je ideální na zahrady, květináče nebo květináče. Pro optimální kvetení po celé léto vysazujte hyacint kapský od února do zásadité nebo neutrální půdy. Jednou z jeho velkých výhod je, že po zasazení vyžaduje minimální údržbu a během suchých letních období vyžaduje jen minimální zálivku.

Jaké barvy zvolit? Hyacint v květináči se svou lahodnou vůní se dodává v různých barvách, jako je růžová, bílá, modrá, fialová, lososová nebo světle žlutá. Narcisy v květináčích také nabízejí širokou škálu, od jemně vonících trsových narcisů až po trubkovité květy, malé nebo velké, včetně dvojitých květů. Hlavními barvami jsou bílá a žlutá, ale existují i dvoubarevné odrůdy s nádechem lososové a oranžové. Tak akorát na to, abyste vytvořili skutečnou hostinu barev, jakmile přijdou slunečné dny…