Tento odpad je lepší než hnojivo a poskytuje květinám a rostlinám potřebné živiny a podporuje jejich růst.

Ačkoli každá rostlina a květina má své vlastní preference, obecným pravidlem je hnojit na jaře a/nebo v létě, kdy rostliny aktivně rostou. Nyní je tedy čas vytvořit si vlastní hnojivo. Místo nákupu hnojiva v obchodech, produktu, jehož cena v posledních měsících explodovala, je domácí řešení snadné na výrobu a nebude vás nic stát. Banánové slupky, často považované za potravinový odpad, jsou ve skutečnosti skrytým pokladem pro zahrádkáře. Stále musíte vědět, jak je dobře používat…

Tyto slupky jsou bohaté na základní živiny, jako je draslík, hořčík a vápník, a lze je přeměnit na přírodní a levné hnojivo pro krmení pokojových i venkovních rostlin a květin. Draslík je pro vaše rostliny životně důležitý, podporuje kvetení, posiluje kořeny a pomáhá rostlinám odolávat environmentálním stresům, jako je sucho a extrémní teploty. Proto byste je měli přestat vyhazovat a začít je používat na zahradě.

Banánové slupky lze použít mnoha různými způsoby ke krmení rostlin. Slupky můžete jednoduše zahrabat přímo do půdy poblíž kořenů rostlin, přidat je do kompostu, abyste kompost obohatili o další živiny, nebo je vyluhovat do vody a vytvořit tekuté hnojivo, které můžete nastříkat na rostliny nebo do vody.

Prvním způsobem, jak vytvořit hnojivo, je jednoduše přidat slupky nakrájené na malé kousky do květináče a poté hrnec naplnit vodou. Nechte směs louhovat přes noc nebo déle, poté rostlinu zalijte vodou a slupky přeneste do kompostu. Slupky můžete také vložit do mixéru s vodou a tuto směs nalít na půdu kolem vašich rostlin.

Na rozdíl od některých chemických hnojiv, která mohou spálit kořeny rostlin kvůli rychlému uvolňování živin, banánové slupky působí jako hnojivo s pomalým uvolňováním. Organické sloučeniny v kůži se v průběhu času postupně rozkládají a poskytují rostlinám stálý přísun živin bez rizika překrmování.