Tento piškotový dort je jednoduchý jako dort a přesto je velmi užitečný. Objevit.

Mnozí z nás používají houbičky na nádobí mnohem déle, než by se doporučovalo. Ve skutečnosti mikrobiologové doporučují houbu vyměňovat každý týden. Je nezbytné pravidelně měnit houbičku na nádobí, protože se v ní hromadí bakterie a mikroby ze zbytků jídla a nečistot. Postupem času, i když ji opláchnete, se houba stane živnou půdou pro choroboplodné zárodky, které mohou kontaminovat vaše povrchy a nádobí.

Pokud doufáte, že časté vaření nebo ohřívání v mikrovlnné troubě jej udrží dostatečně čisté, nedělejte to. Podle jedné studie to může zpočátku snížit bakterie asi o 60 %, ale houbu to nesterilizuje. Dokonce i houby, které byly tímto způsobem pravidelně čištěny, se ukázaly být stejně plné bakterií jako ty nevyčištěné.

Pokud nemůžete měnit houbičky každý týden, měli byste tak učinit alespoň jednou za měsíc, pokud myjete nádobí každý den. A v tomto případě není nutně nutné vyhodit starou kuchyňskou houbu. Proč nezkusit chytrý návrh opětovného použití?

Když houba dosáhne bodu, kdy je zjevně příliš opotřebovaná na čištění polic a nádobí, odřízněte roh. Tento řezaný roh slouží k identifikaci této houby jako určené k něčemu jinému než k mytí nádobí. Netřeba dodávat, že byste měli roh oříznout dostatečně široce, abyste si všimli, že byl uříznut.

Udržujte tuto houbu mimo dosah vašich nových, stále čistých houbiček a použijte ji k drhnutí špinavých věcí, jako je odpadkový koš, toaleta, boty nebo dokonce pneumatiky. V určitém okamžiku bude opravdu připraven k vyhození. Do té doby můžete být v klidu s vědomím, že jste jej využili co nejvíce. A určitě nepoužijete špinavou houbu na mytí nádobí!

Houbičky na nádobí jsou obvykle vyrobeny ze syntetických materiálů, jako je polyuretan, ropný derivát. Mohou obsahovat antimikrobiální látky omezující růst bakterií. Tyto houby nejsou biologicky odbouratelné a při rozkladu mohou uvolňovat mikroplasty. Jejich výroba má navíc vliv na uhlík. O důvod víc, proč je používat co nejdéle!