Pot a deodorant mohou zanechat žluté skvrny a zničit bílé nebo světlé oblečení. Naštěstí existují přírodní produkty, které jsou opravdu účinné v tom, aby vaše oblečení vypadalo opět jako nové a zbavilo se těch nevzhledných skvrn.

Bělidlo, které je již dlouho oceňováno pro bělení oděvů, bohužel není nejlepším produktem pro odstraňování žlutých skvrn z potu nebo deodorantu. Naopak to může způsobit, že vaše oblečení úplně zežloutne. Zapomeňte na tento produkt. Často také uvidíte, že jedlá soda je dobrým produktem pro odstraňování skvrn z prádla. Přestože odstraňuje mnoho skvrn, je bohužel pro bělení prádla neúčinný. Vyberte si peruhličitan sodný, přírodní bělící přípravek, který je opravdu účinný.

Jak to použít? Do umyvadla dejte velmi horkou vodu se dvěma polévkovými lžícemi peruhličitanu sodného. Nechte oděv několik hodin nasáknout a vložte do pračky, nejlépe na 60 stupňů. K odstranění skvrn z bílých triček můžete také použít líh. Omezením tohoto řešení je, že funguje pouze pro bílé a ne křehké prádlo. Naštěstí jsme našli řešení pro vaše chatrné oblečení nebo pro vaše barevné oblečení.

Pro vaše křehké bílé oblečení bude vaším spojencem citron. Namočte hadřík do citronové šťávy zředěné vodou (smíchejte půl na půl) a jemně skvrnu potřete. Nechte oděv uschnout na vzduchu a vložte jej do pračky na obvyklý program.

Pro své barevné oblečení můžete vyzkoušet různá řešení. Zde jsou dva, které se ukázaly jako účinné:

  • Aspirin: V umyvadle s horkou vodou rozpusťte dvě tablety aspirinu. Namočte oděv na 2 až 3 hodiny a vložte do pračky.
  • Jedlá soda: Smícháním jedlé sody s trochou vody vytvořte pastu. Směs potřete skvrnou od potu a nechte dvě hodiny působit, než oděv vložíte do pračky.