Toalety můžete odvápnit bez drhnutí. Objevte úžasnou sílu tohoto nápoje.

Vodní kámen, který se hromadí na dně toalety a zanechává nepříjemné hnědé, růžové nebo šedé skvrny, je jedním z těch tvrdohlavých problémů v domácnosti, které může být obtížné odstranit. Mnoho čisticích prostředků tvrdí, že nabízejí účinné řešení, ale některé z nich mohou obsahovat agresivní chemikálie a být škodlivé pro životní prostředí. A ve většině případů nemusí být nutně tak hroziví, jak si myslí. Existuje také levnější a přirozenější řešení, kterým není bílý ocet.

Některé skvrny jsou dočasné a lze je snadno odstranit kartáčem a čističem toalety, ale pokud si všimnete, že se skvrny nepohybují, pravděpodobně se jedná o skvrny od vodního kamene. Vápenec bývá horší v oblastech s tvrdou vodou, kde je vysoký obsah minerálů (vápníku a hořčíku) ve vodě. Existuje překvapivá a levná metoda, jak odstranit vodní kámen, aniž byste museli hodiny drhnout: použijte slavnou sodu Coca-Cola.

Coca-Cola je oblíbený nealkoholický nápoj konzumovaný po celém světě, ale málokdo ví, že ji lze použít i jako účinný čisticí prostředek pro domácnost. Důvodem této čistící schopnosti jsou složky obsažené v Coca-Cole, zejména kyselina fosforečná. Kyselina fosforečná, která se nachází v mnoha nealkoholických nápojích, je slabá kyselina, která dokáže rozpustit určité typy minerálních usazenin, včetně vodního kamene. Při použití jako čistič funguje Coca-Cola tak, že rozkládá vodní kámen a usnadňuje jeho odstranění, aniž by bylo nutné jej intenzivně drhnout.

Použití Coca-Coly k čištění koupelen je jednoduché a nevyžaduje žádné úsilí. Zde jsou kroky, které je třeba dodržet. Nalijte jednu nebo dvě plechovky Coca-Coly do záchodu a dávejte pozor, abyste zakryli místa postižená vodním kamenem. Nechte Coca-Colu působit alespoň hodinu nebo dokonce přes noc v případě odolnějších skvrn. Poté, co necháte kolu odstát, spláchněte záchod a opláchněte misku. Měli byste si všimnout, že vodní kámen se značně uvolnil a byl odstraněn bez nutnosti drhnutí. Pokud tomu tak není, trochu otřete kartáčem a vodní kámen se bez větší námahy uvolní.