Pokud nechcete, aby vaše voda po odstranění vodního kamene chutnala jako bílý ocet, zde je další možnost, která je ještě účinnější proti vodnímu kameni v konvici.

Boj proti vodnímu kameni je pro mnoho rodin každodenní výzvou. Přestože jsou jejich konzumace velmi neškodná, limetkové vločky plovoucí kolem čaje nebo kávy mohou zanechat mírně hořkou pachuť a poškodit spotřebič. Z tohoto důvodu se doporučuje pravidelně odstraňovat vodní kámen. Bílý ocet se obecně doporučuje pro většinu čisticích úkolů, včetně odstraňování vodního kamene.

Již dlouho je považován za zázračný lék na odstranění tvrdohlavého usazování vodního kamene, ale jeho použití může mít určité nevýhody, jako je silný zápach, prodloužená doba namáčení, ale především může být korozivní pro některé materiály, zejména nerezovou ocel, a z dlouhodobého hlediska může poškodit povrch vašich spotřebičů, zejména konvice. Ve skutečnosti existuje ještě účinnější produkt: kyselina citronová. Tato málo známá alternativa nabízí vynikající čisticí sílu bez nevýhod bílého octa.

Proto se k jeho překonání stále častěji doporučuje kyselina citronová. Tento produkt je stejně účinný při odstraňování vodního kamene a nezanechává v konvici parfém ani zápach. Kyselina citronová je přirozeně se vyskytující kyselina, která se nachází v mnoha druzích ovoce, zejména citrusových plodů. Je široce používán v potravinářském průmyslu jako konzervant a okyselovač. Jako čisticí prostředek má kyselina citronová oproti bílému octu několik výhod.

Na rozdíl od posledně jmenovaného má kyselina citronová lehkou a příjemnou vůni, díky čemuž je proces čištění mnohem příjemnější. Díky své vysoké kyselosti působí kyselina citronová rychle a účinně. K dosažení uspokojivých výsledků často stačí nechat konvici hodinu namočit. A co je nejdůležitější, kyselina citronová je obecně bezpečná pro použití na různé materiály, včetně nerezové oceli, a nezpůsobí dlouhodobé poškození konvice.

Jak používat kyselinu citronovou k čištění konvice? Naplňte konvici vodou a přidejte jednu polévkovou lžíci kyseliny citronové na litr vody. Přiveďte vodu k varu, poté konvici vypněte a nechte asi hodinu vychladnout. Vyprázdněte konvici a důkladně ji opláchněte čistou vodou. V případě potřeby použijte kartáč nebo měkkou houbu k odstranění zbývajících zbytků. Zbývá jen konvici před použitím znovu opláchnout čistou vodou.