Česnek je nezbytným prvkem v kuchyni, ale jeho správné skladování není snadné a velmi často děláme neodpustitelnou chybu.

Česnek je nezbytným prvkem v kuchyni, téměř každý z nás ho má ve spíži. Dodává chuť mnoha pokrmům. Česnek, kandovaný česnek, mletý česnek, prolisovaný česnek… Můžete jej použít k dochucení mnoha druhů zeleniny, masa nebo ryb. V čem je problém? Někdy je těžké ho udržet v dobrém stavu a špička česneku stále příliš často končí v koši. Nepořádek, kterému by se dalo snadno zabránit, pokud by byl česnek správně skladován.

Abychom ji co nejlépe uchovali, je nutné znát nepřátele našeho koření. Ve skutečnosti má česnek tři zapřisáhlé nepřátele: světlo, vlhkost a teplo. První bod: proto se důrazně nedoporučuje skladovat jej v chladničce, kde okolní vlhkost způsobí jeho rychlou hnilobu. Ani nepřemýšlejte o tom, že byste jej snadno uložili do koše na pracovní desce za denního světla. To by mohlo způsobit rychlé klíčení, ale také urychlit jeho vadnutí. Stejný výsledek je pozorován v prostředí, které je příliš horké.

Nejlepším řešením je skladovat celé hlávky česneku v koších, plátěných pytlích nebo bednách (vyhněte se plastovým krabicím), v místnosti s dostatečně suchým prostředím a mimo dosah světla. Obvykle se skladuje v kuchyňské skříni, ale spíž nebo ještě lépe sklep, pokud není příliš vlhký, jsou také vynikajícími úkryty. Můžete je také uložit do copánků a poté je na několik měsíců pověsit na zeď ve spíži nebo skříni. Česnek lze skladovat až 8 měsíců. Lusk musí být stále celý. Mějte také na paměti, že jakmile začnete odstraňovat hřebíček, musíte rychle sníst zbytek hlavy česneku.

Pokud jste stroužky česneku namleli, abyste mohli začít připravovat pokrmy, je také důležité je dobře skladovat, aby nezhořkly nebo neztratily chuť. Po nasekání vložte stroužky česneku do vzduchotěsné nádoby, pokapejte olivovým olejem a nádobu s víkem vložte do chladničky. Můžete je tedy skladovat až sedm dní.

Na závěr je tu neobvyklý tip na skladování oloupaného česneku, o kterém ví málokdo. Oloupejte hlavy česneku a vložte je do vzduchotěsné nádoby s trochou vody. Bezpečně zavřete víko. Vaše stroužky česneku vydrží 15 dní.