V průběhu času se na sprchové hlavici usazuje vodní kámen, který ji může učinit nepoužitelnou. Zde je nejlepší způsob, jak to překonat

Vodní kámen je v koupelně skutečnou noční můrou. Hromadí se všude. Kolem vodovodních baterií, na sprchové hlavici, na dně sprchy nebo vany, na sprchových dlaždicích… Dodává vašemu pokoji zanedbaný vzhled, poškozuje provoz vodovodních baterií a může být obtížné jej odstranit. Nikdo neunikne, i kdyby uklízel každý týden. Abyste se ho zbavili snadno a bez použití komerčně dostupných škodlivých produktů, doporučujeme použít jedinou přírodní a levnou složku, bílý ocet.

Abychom vám usnadnili čištění sprchové hlavice a aby byla jako nová, lesklá a bez vodního kamene, sdílíme tip, který vám ušetří drhnutí. Nejde tedy o postříkání předmětu bílým octem, ponechání přípravku působit a leštění štětcem nebo houbou. Je to ještě jednodušší. Zde je návod, jak postupovat, pokud se sprchová hlavice rozebírá nebo je připevněna ke zdi.

V prvním případě sejměte sprchovou hlavici připojenou k hadici. Uvidíte malou gumovou podložku, při čištění ji odložte, abyste ji neztratili. Tento prvek je velmi důležitý, zaručuje utěsnění mezi sprchovou hlavicí a trubkou. Vložte jablko do kbelíku nebo umyvadla a zalijte ho polovinou bílého octa a polovinou horké vody. Pokud je to možné, nechte působit hodinu (ne déle než 30 minut, pokud je knoflík vyroben z mosazi, jinak by jej mohl neopravitelně poškodit). Vyjměte sprchovou hlavici a opláchněte ji čistou vodou. Pokud vodní kámen přetrvává, lehce otřete zubním kartáčkem, měl by se velmi snadno odlepit. Osušte knoflík hadříkem z mikrovlákna a znovu jej namontujte na trubici, nezapomeňte na gumovou podložku.

Pokud je sprchová hlavice namontována na stěně, nebudete ji muset rozebírat. Existuje jednoduché řešení, jak jej odvápnit pomocí bílého octa. Najděte plastový sáček dostatečně velký, aby se do něj vešel knoflík. Naplňte plastový sáček do poloviny bílým octem. Umístěte sáček kolem hlavice tak, aby byl dobře absorbován octem. Zajistěte tašku pomocí elastických pásků. Nechte produkt působit 30 minut až hodinu a před otřením suchým hadříkem opláchněte.