Přestaňte používat bělidlo, abyste se pokusili zbavit plísní v koupelně. To problém pouze maskuje, místo aby jej odstranilo. Zde je řešení

Plíseň je problém, se kterým se všichni setkáváme v koupelnách kvůli stálé vlhkosti. Nejen, že je nevzhledný, ale může také představovat zdravotní rizika. Dlouho jsme přísahali na bělidlo, že dostaneme plíseň z koupelny, ale je to velmi špatný nápad. Jeho použití představuje zdravotní rizika (alergické reakce, podráždění kůže a očí, toxicita při požití, dýchací potíže, bolesti hlavy atd.).

Bělidlo také není příliš účinné proti plísním, působí pouze jako “náplast” a plíseň se bude znovu objevovat mnohem častěji než dříve. Zpočátku to může vypadat, že je to pryč, ale ve skutečnosti to jen tlačí plíseň dále na povrch a nakonec se určitě vrátí. Bělidlo lze v nejlepším případě použít k odstranění plísní z neporézních povrchů, takže je ve sprchách nepoužitelné. Většina sprch je vybavena spárovací hmotou a tmelem, což jsou porézní povlaky.

Existuje řešení, které je mnohem účinnější, udržitelnější a především lepší pro vaše zdraví, ale i pro životní prostředí. Nejedná se o bílý ocet, jak mnozí doporučují, ale o peroxid vodíku. Za tímto účelem smíchejte 2/3 vody a 1/3 peroxidu vodíku v rozprašovači a nastříkejte celý ošetřovaný povrch. Nechte působit alespoň 10 minut a občas postříkejte, aby produkt nevysychal. Poté vydrhněte a opláchněte čistou vodou. Je to opravdu účinný produkt k trvalému odstranění plísní ze sprch.

Jedinou nevýhodou je, že se vám nemusí podařit odstranit plíseň ze silikonových těsnění sprchy. Ten může být velmi obtížné odstranit z této části sprchy, ne-li nemožný, jakmile se tam vyvine. Pokud plíseň na silikonových těsněních přetrvává, jediným řešením bude jejich odstranění a opětovné provedení. Pokud se plíseň na spojích ještě neusadila, proveďte určitá opatření. Na stěny sprchy použijte špachtli a po sprchování otřete spáry hadříkem, ovládejte VMC nebo otevřete okno.