Skladování mrkve v zásuvce na zeleninu v lednici je klasické gesto, ale přesto je třeba se mu vyhnout!

Mrkev, která je v našich kuchyních nepostradatelná, zejména v zimě, kdy je zelenina vzácnější, se často špatně skladuje, což snižuje její trvanlivost a mění její čerstvost. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení není jejich skladování v zásuvce chladničky nejlepší metodou. Výzkum a odborné rady odhalují účinnější techniky pro prodloužení čerstvosti mrkve.

V zásuvce na ovoce a zeleninu ovlivňují změny teploty v důsledku otevření zásuvky kvalitu a trvanlivost mrkve. Mrkev je navíc citlivá na změny vlhkosti a zásuvka na ovoce a zeleninu je navržena pro vyšší úroveň vlhkosti než zbytek chladničky, což může způsobit, že se stane kašovitou nebo plesnivou. A ještě horší je, když je necháte v igelitovém sáčku nebo kartonové krabici… Nyní víte, proč vaše mrkev změkne rychleji, jakmile se vrátíte do svého oblíbeného supermarketu nebo ke svému oblíbenému zelináři. Zásuvky na zeleninu je třeba se vyhnout!

Profesionální kuchaři používají jiné metody a odbornice na výživu Amanda Rocchia se také podělila o své rady na svém účtu TikTok. Říká, že nejlepší způsob, jak udržet mrkev čerstvou, je vyjmout ji z obalu, pokud existuje, vložit ji do nádoby naplněné vodou, zavřít ji a umístit doprostřed chladničky. Tento proces může prodloužit životnost mrkve až o čtyři týdny. Uzavřená skleněná nádoba dělá svou práci perfektně.

K tomu je důležité skladovat mrkev v uzavřené nádobě naplněné vodou, aby byla chráněna před nadměrnou vlhkostí v chladničce, která může urychlit její kažení. Výměna vody každých pět až šest dní navíc pomáhá zachovat její čerstvost. Je důležité měnit vodu každé tři až čtyři dny, aby se zabránilo růstu bakterií.

Další účinnou metodou je oloupat a nakrájet mrkev na tyčinky a poté ji vložit do vzduchotěsné nádoby, nejlépe skleněné, naplněné vodou. Tato technika je může udržet křupavé po dobu dvou až tří týdnů. I v tomto případě však bude nutné měnit vodu každé tři až čtyři dny.

Tyto způsoby skladování nejsou užitečné pouze pro mrkev; dobře fungují i s jinou zeleninou, jako je celer, poznamenávají uživatelé internetu v reakci na radu Amandy Rocchiové. Mnoho uživatelů bylo překvapeno, když zjistili, že mrkev skladovali roky nesprávně. Je jen na vás, zda to zkusíte!