Pokud máte pod troubou zásuvku, věděli jste, že může mít jiné využití než ukládání nádobí nebo jiného náčiní? Vysvětlíme vám to.

Možná jste si všimli, že velká zásuvka umístěná pod troubou. Mysleli jste si, že je to tam pro uložení vašich zapékacích misek a držáků na hrnce? V některých případech je tato zásuvka ve skutečnosti odkládací schránkou. Je to také velmi praktické, protože v kuchyni nám často chybí místo na uložení velkého nádobí, které jde do trouby. Ale tato zásuvka u některých modelů trouby může mít často i další opravdu praktickou a netušenou funkci, kterou není ukládání předmětů! Je to skutečné rozšíření vaší trouby, které vám umožní vařit jako profesionál.

Jaká je ale skutečná role této zásuvky pod troubou?

Má funkci ohřevu jídla. Místo toho, abyste nechali misku v troubě, aby zůstala teplá, a riskovali převaření a vysušení, vložte ji do této zásuvky, jakmile je uvařená, a čekejte na jídlo. Jak postupovat? Je to velmi jednoduché. Jakmile je pokrm uvařený, vypněte troubu. Vyjměte misku a vložte ji do zásuvky umístěné pod troubou. Zavřete zásuvku. Vaše jídlo bude udržováno při teplotě, aniž byste pokračovali ve vaření, když začnete jíst. Konečně si budete moci vychutnat svá teplá jídla! Výhody této zásuvky jsou četné:

  • Udržuje nádobí teplé;
  • Zabraňuje vysychání potravin;
  • Reguluje cirkulující vlhkost;
  • Zachovává chuť pokrmu;
  • Šetří vám elektrickou energii.

Mějte na paměti, že ne všechny modely trouby mají tuto zásuvku

Jak poznáte, že je vaše trouba vybavena touto ohřívací zásuvkou? Dobrá zpráva, pokud máte plynový sporák nebo sporák, jste vybaveni troubou s ohřívací zásuvkou. Pokud naopak máte vestavnou troubu nebo parní troubu, buď nemáte vůbec žádnou zásuvku, nebo máte jednoduchou úložnou zásuvku. Dobrým způsobem, jak zjistit, zda je jimi vaše trouba vybavena, je podívat se na barvu. Ohřívací zásuvka bude mít nejčastěji stejnou barvu jako spotřebič. Dávejte pozor, abyste si nespletli ohřívací zásuvku s odkládací schránkou!