Během několika let se laminátové parkety etablovaly jako praktická alternativa k pokládce, elegantní v dekoraci a levnější než masivní farář. Má mnoho výhod, ale většina modelů, zejména levných, se snadno poškodí. Má vaše parketová podlaha nevzhledné škrábance a drápy? Podpatek, který poškrábe laminátovou podlahu, přestěhovaný kus nábytku, který zanechá stopy a škrábance na podlaze, kočka, která poškrábe podlahu… Bohužel se jedná o věci, které se stávají poměrně často a mohou rychle způsobit škrábance na podlaze.

Než utratíte jmění za jeho výměnu nebo zametení pod koberec, existuje málo známá babiččina metoda, jak jej odbarvit a znovu nablýsknout. I po důkladném vyčištění si laminátová podlaha udrží stopy a zůstane poškrábaná. K výrobě nového budete potřebovat jen pár minut svého času a mandle, přísadu na vaření, kterou najdete všude a která nestojí mnoho, pokud ji najdete v malém množství.

Zdá se vám to divné? Tento tip na vyblednutí škrábanců je však opravdu účinný a díky této složce bude vaše laminátová podlaha vypadat jako nová během několika sekund. Zde je návod, co dělat, pokud jste laminátovou podlahu omylem poškrábali. Začněte tím, že rozlomíte mandle na polovinu a poté několik sekund třete vnitřek ořechu podél škrábance. Uvidíte, jak škrábanec zmizí nebo téměř zmizí.

Jak to funguje? Pokud je vaše podlaha světlá, mandle je ideální. Pokud je tma, můžete mandle nahradit vlašským ořechem. Neváhejte ovoce přizpůsobit barvě vašich parket, tato technika funguje se všemi ořechy. Pokud máte ořechový olej nebo slupky z vlašských ořechů, funguje to také, zejména na voskovaných parketových podlahách.

Vyhladí škrábance a oděrky na parketové podlaze a obnoví její původní vzhled. Neváhejte tento tip vyzkoušet i na svém dřevěném nábytku, pokud je poškrábaný. To může například renovovat opotřebovaný dřevěný stůl a dát mu druhý život. Uvidíte, je to kouzelné!